سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۴:۰۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۷ - اذان مغرب:۲۰:۲۳:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ساعت ۸:۵

فشار خون علت وقوع ۵۰ درصد سکته ها/پیشگیری از درمان مهم تر است

مدیر پرستاری یکی از بیمارستان های غرب تهران، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، گفت: فشار خون علت وقوع ۵۰ درصد سکته های مغزی و قلبی است.
فشار خون علت وقوع ۵۰ درصد سکته ها/پیشگیری از درمان مهم تر است,

معصومه حبیبی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در بیمارستان پیامبران اشاره کرد و افزود: همزمان با سراسر کشور، کنترل فشار خون مراجعان و پرسنل و کادر بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به ایجاد ۱۴ ایستگاه در بخش های مختلف بیمارستان، گفت: از ۱۸ تا ۲۱ خرداد ۹۸، فشار خون ۱۰۶۶ نفر از مراجعان و پرسنل اندازه گیری شد که ۱۰ درصد موارد نیاز به ارجاع فوری و غیر فوری به پزشک داشتند.

حبیبی، یکی از برنامه های این بیمارستان در راستای ارتقای سطح آگاهی مردم عنوان کرد و افزود: آموزش چهره به چهره مراجعان در راستای اصلاح سبک زندگی، یکی از برنامه های سلامت محور در این بیمارستان است که دنبال می شود.

مدیر پرستاری بیمارستان، ادامه داد: آنچه مسلم است، اینکه علت ۵۰ درصد سکته های مغزی و قلبی، عامل فشار خون است که ما می توانیم با شناسایی افراد مبتلا به فشار خون، از وقوع این عارضه ها پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به هزینه های سنگین درمان بیماری ها، از اقدام وزیر بهداشت برای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، به نیکی یاد کرد و افزود: قطعاً، پیشگیری کم هزینه تر از درمان است. از همین رو، با اجرای چنین طرح ها و برنامه هایی می توان به ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش هزینه های درمان، کمک کرد.

حبیبی گفت: بررسی ها نشان می دهد که ۸۰ درصد افراد بالای ۸۰ سال دچار فشار خون هستند. همچنین، ۵۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال نیز گرفتار این عارضه هستند.

وی با اشاره به این مطلب که فشار خون هیچ علامتی ندارد و همین مسئله باعث می شود از ابتلای به آن بی خبر باشیم، افزود: با آموزش و اطلاع رسانی، می توان زمینه ترغیب و توجه مردم به این قبیل بیماری ها رو فراهم کرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک