پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ساعت ۱۴:۱۱

فاروج به عنوان «پایتخت آجیل» کشور ثبت می شود

نماینده مردم فاروج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قدمت 50 ساله تولید و فروش آجیل در این شهرستان و وجود آجیل پزی های متعدد، از دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برای ثبت فاروج به عنوان شهر پایتخت آجیل خبر داد.
فاروج به عنوان «پايتخت آجيل» کشور ثبت مي شود,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، هادی شوشتری اظهار داشت: مرغوبیت بالای آجیل و خشکبار در فاروج که رتبه اول را در کیفیت محصول به خود اختصاص داده، سبب شده است مورد شهرت و استقبال مردم در تمام نقاط کشور قرار گیرد.

شوشتری با بیان اینکه فاروج به شهر دیدار معروف است، عنوان کرد: به دلیل باز بودن بازارچه های آجیل در طول شبانه روز، این شهر آجیلی، مکان امن و خاطرات دل انگیزی را برای مسافران و گردشگران رقم زده است.

وی افزود: در همین راستا و به منظور رونق بخشیدن به بازار بزرگ آجیل شهر فاروج و استفاده از ظرفیت های آن، دستور ثبت فاروج به عنوان شهر «پایتخت آجیل» کشور از سوی دکتر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور صادر شده است.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک