شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱/۲۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۵:۱۹:۰۳ - اذان ظهر:۱۱:۳۸:۳۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ساعت ۷:۵۰

آغاز فرآیند ایجاد ردیف بودجه جشنواره تئاتر دانشگاهی

مدیر برنامه ریزی و توسعه منابع جشنواره تئاتر دانشگاهی عنوان کرد که در جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس فرآیند ایجاد ردیف بودجه حمایت از جشنواره تئاتر دانشگاهی آغاز شد.
آغاز فرآیند ایجاد ردیف بودجه جشنواره تئاتر دانشگاهی,

مسعود مکاری مدیر برنامه ریزی و توسعه منابع بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که با حضور احمد مازنی رئیس کمیته، طیبه سیاوشی و فاطمه ذوالقدر اعضای کمیسیون فرهنگی، شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرحسین حریری دبیر دوره سیزدهم جشنواره تئاتر دانشگاهی و مدیریت مجموعه تئاتر مولوی دانشگاه تهران، امین مختاری دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران و جمعی از اعضای دبیرخانه این دوره از جشنواره و همچنین کارشناسان دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد فرآیند ایجاد ردیف بودجه و حمایت از تئاتر دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت.

مکاری افزود: در این جلسه ضمن ارائه گزارش کاملی از روند برگزاری جشنواره بیست و دوم تئاتر دانشگاهی، اهمیت جریان تئاتر دانشگاهی که یکی از مهم ترین عوامل موثر در پیکره فعالیت های هنری ایران است، مورد شرح و بسط قرار گرفت. همچنین به محدودیت ها و مشکلات این دوره از جشنواره به خصوص مباحث بودجه ای پرداخته شد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه منابع جشنواره تئاتر دانشگاهی اضافه کرد: در جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه سعی شد تا ظرفیت های موجود در کشور برای توسعه تئاتر دانشگاهی شناسایی شده و برای ادوار آینده مورد استفاده قرار گیرد از این رو مقرر شد در جلسات آتی ضمن پیگیری پیشنهاد ایجاد ردیف بودجه برای تئاتر دانشگاهی از نهادها و سازمان های مرتبط دعوت به عمل آید تا هر کدام به نوبه خود حمایت های مقتضی از یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور را اعمال کنند.

مکاری ضمن تشکر از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به خصوص حجت الاسلام و المسلمین مازنی و طیبه سیاوشی ادامه داد: خوشبختانه جشنواره امسال از سوی نمایندگان خانه ملت مورد توجه قرار گرفت و نمایندگان به تماشای آثار دانشجویی نشستند و از نزدیک با فضای جشنواره و کیفیت شگرف آثار مواجه شدند و این مواجهه نقطه آغاز توجه آنها برای کمک به بالندگی این جشنواره و ایجاد راهکار برای چالش های مستمر هر ساله بود.

مکاری در پایان صحبت هایش بیان کرد: با توجه به گستردگی و اهمیت جریان تئاتر دانشگاهی مقرر شد جلسات کارشناسی در حوزه های مختلف مطرح شده، صورت پذیرد و همچنین جلسات کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با موضوع تئاتر دانشگاهی با حضور مقامات عالی تصمیم گیرنده حوزه فرهنگ کشور در جهت حصول نتیجه ادامه یابد.

بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ۵ تا ۱۴ اردیبهشت سال جاری به دبیری امین مختاری برگزار شد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک