شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱/۲۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۵۷:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۴۳ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۱۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ساعت ۷:۵۱

ساماندهی موسسات آموزش عالی در دستور کار ستاد نقشه علمی

معاون ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: بررسی سند آمایش آموزش عالی و ارائه گزارش ساماندهی موسسات آموزش عالی در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت.
ساماندهی موسسات آموزش عالی در دستور کار ستاد نقشه علمی,

حمید امیدوار در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت ارائه گزارش سند آمایش آموزش عالی توسط وزارت علوم به ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: ماده ۱ این سند که حوزه آموزش عالی را به ۱۰ منطقه تقسیم کرده است، توسط وزارت علوم ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین قرار بود، گزارش «ساماندهی موسسات آموزش عالی» در جلسه بعدی آمایش آموزش عالی توسط معاون آموزشی وزارت علوم ارائه شود که دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد موضوع مذکور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح شود.

معاون هماهنگی و اجرایی سازی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور افزود: بنابراین قرار شد در جلسات اخیرستاد نقشه جامع علمی کشور دستور جلسه درباره موضوع مذکور باشد.

به گزارش مهر، ماده ۱ سند آمایش آموزش عالی، حوزه آموزش عالی را به ۱۰ منطقه تقسیم و وزارت علوم برنامه اجرایی خود را بر اساس این ماده تدوین کرده است. همچنین ماده ۲ این سند به ساختار مدیریت منطقه‌ای اشاره کرده است که با اجرای ماده یک یعنی منطقه بندی، ماده ۲ (مدیریت منطقه‌ای) نیز به نوعی انجام می‌شود.

ماده ۳ سند به «ساماندهی مؤسسات آموزش عالی» می پردازد، در این ماده به بحث ادغام و تجمیع مؤسسات اشاره شده است.

ماده ۴ سند آمایش آموزش عالی به طرح «رتبه بندی و اعتبارسنجی مؤسسات آموزش عالی» اشاره کرده است که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در این خصوص رتبه بندی را انجام داده و مقرر شده این طرح تکمیل و به تصویب ستاد نقشه جامع علمی برسد.

ماده ۵ سند آمایش آموزش عالی درباره «مأموریت گرا کردن مؤسسات آموزش عالی» است همچنین ماده ۶ سند آمایش آموزش عالی به «طرح جامع نظام پذیرش و سنجش آموزش عالی» می‌پردازد که قرار است وزارت علوم از طریق سازمان سنجش این گزارش را نیز ارائه کند.

ماده ۷ این سند درباره «آموزش های مهارتی» است که وزارت علوم اعلام کرده با توجه به نظام جامع آموزش‌های فنی و مهارتی با دانشگاه فنی و حرفه‌ای درحال کار بر روی اجرایی سازی این ماده است.

ماده ۸ سند نیز درباره «اشغال فارغ التحصیلان و تناسب رشته‌های دانشگاهی با نیاز جامعه» است که در این زمینه وزارت علوم با وزارت کار همکاری هایی داشته است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک