جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۰:۰۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۲۸ - اذان مغرب:۱۹:۵۵:۰۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ساعت ۱۸:۱۱
عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی:

رئیس قوه قضاییه عزم جدی برای مبارزه با فساد دارد/ارائه لیست اموال مسئولان باعث اعتماد سازی می شود

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جدید قوه قضائیه بر گلوگاه ها، مشکلات و مسائل دستگاه قضایی کشور اشراف کامل داشته و عزم خود را برای مبارزه با تمام کسانی که موجب لکه دار شدن نظام و کشور شده اند، به کار گرفته است.
رئیس قوه قضاییه عزم جدی برای مبارزه با فساد دارد/ارائه لیست اموال مسئولان باعث اعتماد سازی می شود,

علی قربانی نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در گفتگو با عصراترک با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه، با اشاره به اقدامات مثبت انجام شده توسط رئیس جدید دستگاه قضا، گفت: با توجه به اینکه آقای رئیسی از دل قوه قضائیه بیرون آمده و فردی آشنا به دستگاه قضایی محسوب می شود، در مدت کوتاه ریاست خود کارهای بسیار خوبی را در زمینه قضایی شروع کرده است.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات قابل تقدیر آیت الله رئیسی می توان به آئین نامه لیست اموال و دارایی های مسئولان نظام اشاره کرد که بنده به شخصه کاملا موافق این طرح هستم.

قربانی افزود: هر چقدر شفافیت در جامعه بیشتر باشد، اعتماد مردم به مسئولان نظام بیشتر خواهد شد.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دیگر رئیس جدید دستگاه قضا، خاطرنشان کرد: ایشان اصلاحاتی را در قوه قضائیه شروع کرده اند که ما نیز به فال نیک گرفته و اگر در راستای این طرح ها نیاز به همکاری مجلس شورای اسلامی باشد، آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد:  حدود دو سال از ارجاع پرونده های مفاسد اقتصادی از طریق فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، به قوه قضائیه گذشته بود و ترتیب اثری داده نشده بود تا اینکه آقای رئیسی دستور ایجاد شعبه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی در قوه قضاییه را صادر کرده تا بدون نوبت به موضوع فساد اقتصادی رسیدگی شود.

 قربانی با بیان اینکه در حال حاضر، مهم ترین مطالبه عمومی جامعه، رسیدگی به دادگاه های مفاسد اقتصادی و علنی برگزار شدن آن است، تصریح کرد: این کار می تواند اعتماد از دست رفته مردم را بازگردانده و عموم جامعه از عزم جدی نظام برای برخورد با مفاسد اقتصادی اطمینان پیدا خواهند کرد و در نهایت باعث افزایش کارایی نظام اسلامی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی با هیچ شخصی در هر سمت و رتبه و درجه ای که باشد، مماشاتی نخواهد داشت ندارد، تاکید کرد: برخورد قاطع، صریح، سریع و با دقت؛ مطالبه ملت جمهوری اسلامی است چرا که این نوع برخورد در رویارویی با فساد، اعتماد را به جامعه برگردانده و مشارکت مردم در جامعه را افزایش خواهد داد.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار دو ماه قبل رئیس جدید قوه قضائیه با نمایندگان مجلس، که اولین دیدار نمایندگان این دوره مجلس شورای اسلامی با رئیس دستگاه قضا بوده است، گفت: صحبت های آیت الله رئیسی در این جلسه نشان دهنده تسلط کافی ایشان بر قوه قضائیه، صداقت و صراحت ایشان درحفظ استقلال دستگاه قضا و نیزجدیت و قاطعیت در تمامی عرصه ها بود.

قربانی در پایان صداقت، آشنایی به مباحث فقهی و حقوقی در دستگاه قضایی و تسلط بر قوه قضائیه را از نقاط قوت آیت الله رئیسی برشمرد و افزود: رئیس جدید قوه قضائیه بر گلوگاه ها، مشکلات و مسائل دستگاه قضایی کشور اشراف کامل داشته و عزم خود را برای مبارزه با تمام کسانی که موجب لکه دار شدن نظام و کشور شده اند، به کار گرفته است.

انتهای پیام / ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک