دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۸/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۵۳:۵۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ساعت ۷:۴۲

کارآفرین اسفراینی تیشه بر ریشه سرمایه‌داری زد

امان الله بختیاری کارآفرینی که در کار ساخت و ساز مو سپید کرده و مردمان زیادی را خانه دار کرده حالا به زادگاهش بازگشته تا با افتتاح بزرگترین گلخانه در خراسان شمالی اینبار به همشهریان اسفراینی اش خدمت کند.

به گزارش عصر اترک، همین چند روز پیش بود که گلخانه امان الله بختیاری، کارآفرین اسفراینی به عنوان بزرگترین گلخانه استان خراسان شمالی با حضور وزیر جهادکشاورزی افتتاح شد تا اینبار این کارآفرین در این حوزه بتواند به کشورش خدمت کند.

 


آقای بختیاری پس از سال ها فعالیت در عرصه صنعت ساختمان در استان تهران در لبیک به ندای رهبری به شهرستان اسفراین بازگشته و کار گلخانه داری و کشاورزی را آغاز کرده و می خواهد شهر بهشت را در اسفراین راه اندازی کند.


این کارآفرین اسفراینی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در مورد این تصمیم اش می گوید: از زمانی که تاکیدات رهبری بر ایجاد اشتغال برای جوانان را شنیدم، تصمیم گرفتم تا یک گلخانه با هدف اشتغال زایی برای جوانان شهرم احداث کنم.


بختیاری می گوید: قبل از شنیدن این فرموده رهبری در تهران ساخت و ساز داشتم و با شنیدن سخن رهبری اموالم را تبدیل به ریال کردم و در اسفراین شروع به ساخت گلخانه ای ۱۲ هزار متری کردم .


وی ادامه می دهد: در سال ۹۲ با حمایت جهاد کشاورزی و تسهیلاتی که از بانک گرفتم شروع به حداث این گلخانه کردم و کلنگ گلخانه ام هم در آن زمان توسط فرماندار وقت زده شد.


وی می افزاید: این گلخانه که به‌ عنوان بزرگترین گلخانه در خراسان شمالی هفته گذشته با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد در حال حاضر به صورت مستقیم برای ۷۰ تا ۱۰۰ نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است.

 


بختیاری شهرهای بجنورد و مشهد را شهرهای هدف صادرات ۷۰۰ تن خیاری که سالانه از گلخانه اش برداشت می کند، اعلام کرد.


این کارآفرین اسفراینی توصیه ای هم به سرمایه گذاران دارد و از آنان می خواهد با توجه به وجود زمین در شهرستان اسفراین و فراهم بودن شرایط اجرای طرح های بزرگ به این شهرستان بیایند و سرمایه گذاری کنند.


وی از علاقه مندی هایش برای برداشتن گام های خیلی بلند تری برای شهر و کشورش صحبت می کند و می گوید: برای محقق شدن این آرزو نیاز به کمک و حمایت های دولت دارد.


صاحب بزرگترین گلخانه در خراسان شمالی تصریح می کند: اگر دولت و بانک ها با کارآفرینان همراهی کنند، قطعا در چند سال آینده در بخش تولید کاملا خودکفا خواهیم شد.

 


بختیاری به جزئیات اجرای دو طرح بزرگ دیگر در اسفراین نیز اشاره می کند و می گوید: برای اجرای این دو طرح هیچ حمایت مالی از سوی مسئولین نمی خواهم بلکه می خواهم در اعطا مجوز ها همکاری لازم را انجام دهند.


وی با اشاره به اجرای دو طرح  جدید در چند ماه آینده می گوید: یکی از این طرح ها ایجاد شهرک بزرگ گردشگری  و  طرح ۱۰ منظوره شهر بهشت هست که شامل مجموعه رستوران،  ویلا، هتل ، سفره خانه سنتی و فضاهای تفریحی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع است که با پیگیری و حمایت های فرماندار فعلی اسفراین به زودی کلنگ اجرای آن زده می شود.


انتهای پیام/علی اسماعیل زاده 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک