دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۸/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۵۳:۵۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۰۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ساعت ۸:۴۵

ارائه جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی بیماری های قلب و عروق

رئیس بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق، از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه تشخیص و درمان بیماری‌های قلب و عروق خبر داد.
ارائه جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی بیماری های قلب و عروق,

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود قاسمی، در آستانه برگزاری بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق اظهار داشت: این کنگره ۲۹ مرداد تا ۱ شهریور ۹۸ مصادف با ۲۰ تا ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ در سالن همایش های بین المللی برج میلاد به همت انجمن آترواسکلروز و انجمن قلب و عروق کشور با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق مروری بر اطلاعات یک سال اخیر در حوزه پیشگیری و تشخیص بیماری های قلب و عروق همچنین ارائه درمان‌های مدرن با حضور اساتید داخل و خارج از کشور است که سال گذشته ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق شرکت کردند و امسال پیش بینی می شود ۵۰۰۰ نفر برای شرکت در این کنگره حضور یابند.

رئیس بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ادامه داد: طی چهار روز برگزاری کنگره، کارگاه و ورکشاپ هایی نیز برپا می‌شود و ۱۲ مهمان خارجی و یا اساتید برجسته از کشورهای آمریکای شمالی، اروپایی همچون آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش جهت شرکت در کنگره حضور می یابند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به توانایی پزشکان کشور در تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق، گفت: تبادل اطلاعات به صورت تکنیکی و ارائه مباحث مهم در حوزه پیشگیری از جمله موضوعات مورد بحث در کنگره است همچنین دو فاکتور دخیل در بروز بیماری های قلبی همچون فشار خون و چربی خون بالا نیز مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: این میزگرد تخصصی برای پزشکان عمومی و متخصصان قلب و عروق برپا خواهد شد و موضوعاتی از جمله نارسایی قلب و روش‌های پیشرفته درمان بیماری های قلب و عروق و نسل جدید داروهای درمانی مطرح می شود.

رئیس بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق، گفت: مباحثی همچون استفاده از تکنولوژی های روز در درمان و تشخیص بیماری های قلب و عروق همچون آنژیوگرافی، اکوکاردیوگرافی CT آنژیوگرافی، MR آنژیوگرافی و OCT و …مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به برنامه جالب هارت سینما یا سینمای قلب در این کنگره اشاره کرد و گفت: طی یک سال اخیر همکاران ما در حوزه قلب و عروق در مراکز درمانی، از بیماران خاصی که تحت درمان قرار گرفته اند فیلم تهیه کرده و اجرای جراحی در بیماران را با ذکر توضیحات تکنیکی از طریق سینمای قلب ارائه می دهند که این مسئله علاوه بر اینکه در سخنرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد طی سه روز در سالن های اختصاصی پخش و بازپخش خواهد شد و از طریق آن پزشکان با درمان های پیشرفته و موضوعاتی همچون تعویض دریچه آئورت بدون جراحی، رفع گشادی عروق بزرگ بدن، بیماری های مادرزادی در بزرگسالان و بستن سوراخ شریان های بزرگ آشنا می‌شوند.

وی یادآور شد: در کنگره تازه های قلب و عروق پنل‌های پیشرفته برگزار خواهد شد و خبرگان رشته‌های مربوطه به بحث و تبادل اطلاعات می‌پردازند و موضوعاتی همچون روش های پیشرفته درمان تنگی عروق قلب و روش‌های پیشرفته درمان اختلالات ضربان قلب، روش‌های پیشرفته درمان میتینگ سه بعدی و اکوکاردیوگرافی سه بعدی و روش‌های درمانی نوین دیگر مانند روش های هیبریدی درمان بیماری‌های قلب و عروق ارائه خواهد شد. همچنین پانلی در ارتباط با موضوع پزشکی قانونی خواهیم داشت.

قاسمی گفت: پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی به دو صورت اولیه و ثانویه انجام می گیرد که پیشگیری اولیه شامل تاخیر در بروز یا کاهش تشدید علائم در بروز بیماری است و پیشگیری ثانویه شامل جلوگیری از تکرار حادثه قلبی است که مرحله مهم حفظ حیات و طول عمر فرد به شمار می رود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین آشنایی با نقشه راه یا گایدلاین تشخیص و درمان مانند روش های فیزیکی یا مدرن دارویی و یا مشترک از هر دو مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک