دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۸/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۵۳:۵۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۰۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ساعت ۸:۴۰
در گفتگو با دارنده مدال برنز مسابقات بین المللی کاراته ترکیه:

همراه با حجاب، همگام با قهرمانی/ حضور در سکوهای بین المللی با حجاب تبلیغ بزرگی برای اسلام است

نصریان، دارنده مدال برنز کاراته در مسابقات کاپ آزاد ترکیه گفت: حجاب مانع محدودیت و پیشرفت نیست، من با کسب مقام و بالارفتن بر سکو در مسابقات بین المللی با داشتن حجاب این تفکر را به خوبی نقض کردم که حجاب محدودیت نیست.
همراه با حجاب، همگام با قهرمانی/ حضور در سکوهای بین المللی با حجاب تبلیغ بزرگی برای اسلام است,

 فاطمه نصریان قهرمان محجبه کاراته اسفراینی دارنده دو عنوان قهرمانی کشوری و سومی مسابقات کاپ آزاد ترکیه در سال 97 در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با اهمیت و ارزش حجاب گفت: برخلاف خیلی از نظرات ضددینی که حجاب را محدودیت و مانع پیشرفت می دانند من با کسب مقام در مسابقات بین المللی ثابت کردم که حجاب هیچ زمانی مانع موفقیت و پیشرفتم نشده است.

 

وی در رابطه با اینکه واکنش زنان دیگر کشورها به حجاب شما در مسابقات بین المللی چگونه بود، گفت: وقتی ما را با حجاب کامل می دیدند بخاطر افکار منفی که رسانه ها به آنها القا کرده بودند از ما دوری می کردند و در روزهای نخست ارتباط خوبی با ما برقرار نمی کردند اما بعد از اینکه رفتار و اخلاق بچه های ایران را می دیدند ،افکار منفی که در ذهنشان پرورانده شده بود، بی معنی می شد.

 

این قهرمان ورزشی ادامه داد: زمانی که با حجاب کامل بر روی سکوی قهرمانی رفتم نشان دادم که داشتن حجاب به هیچ عنوان مانع پیشرفت نیست و اینکه اعتقادات و حجاب ما مخصوص ایران نیست بلکه با سفر به هر نقطه از دنیا اعتقاداتمان عضوی جدانشدنی از ماست.

 

نصریان اضافه کرد: برخی معتقد هستند که حجاب باعث محدودیت و عدم پیشرفت می شود که این حرف کاملا اشتباه و بی معنی است و کسانی که این حرف را می زنند هنوز به درک درستی از اهمیت حجاب نیافته اند و راه های پیشرفت را پیدا نکرده اند.

 

وی گفت: یکی از راه های اصلی پیشرفت تلاش و کوشش فراوان است و پوشش و حجاب به این معنا نیست که بانوان از فعالیت های اجتماعی دست بکشند.

 

این قهرمان محجبه معتقد است: جلوگیری از چشم چرانی ها در جامعه ، کاهش اسیب های اجتماعی ، ارامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی از آثار مثبت حجاب در جامعه است.

 

نصریان در رابطه با یکی از خاطرات شیرین خود در رابطه با حجاب گفت: در مسابقات ترکیه دختری نوجوان از من پرسید که این چیزی که شما بر سر می کنید باعث اذیت و یا گرم شدن شما نمی شود، در پاسخ به او فلسفه داشتن حجاب را برایش توضیح دادم و از ارزش هایش گفتم، اینکه ما را از نگاه نامحرم دور می کند، به گونه ای که علاقه مند به این مبحث شده بود و مدام برای دانستن بیشتر سوال می کرد.

 

وی در انتها گفت: در واقع یک ورزشکار وقتی به میدان های جهانی راه پیدا می کند با داشتن حجاب اسلامی می تواند این اعتقاد و باور را به سایر ادیان ها و افکار عرضه کند و بروی سکو رفتن با نماد اسلامی و حجاب خود تبلیغی بزرگ است.

 

انتهای پیام/ علی اسماعیل زاده

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک