پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۹:۵۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۲۸ - اذان مغرب:۱۷:۵۰:۱۸

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۰۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ساعت ۱۱:۵۰
روحانی در جمع مردم شیروان:

کاهش ۲۵ درصدی بدهی خارجی کشور/ افتتاح ۱۰هزار و پانصد میلیارد تومان پروژه در خراسان شمالی

رئیس جمهور در جمع مردم شیروان گفت:علی رغم 14 ماه تحریم های بی سابقه علیه جمهوری اسلامی ایران 25 درصد از بدهی خارجی کشور کاهش پیدا کرده است.
 کاهش ۲۵ درصدی بدهی خارجی کشور/ افتتاح 10هزار و پانصد میلیارد تومان پروژه در خراسان شمالی,

به گزارش عصر اترک، رئیس جمهور در جمع مردم خراسان شمالی در ورزشگاه شهدای کارگر شیروان گفت: در سال 96 ، 12 میلیارد و 400 میلیون تومان بدهی خارجی داشتیم که امسال میزان بدهی ها به 9 و نیم میلیارد رسیده است و این یعنی بدهی های خارجی کشور 25 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد:  در ١٤ ماهي كه فشار تحريم بر ما شديد شده است علی رغم سختی و مشکلات به سمت بیگانگان و صندوق های بین المللی دست دراز نکردیم  و مخارج و بخشي از بدهي هاي قبل را هم تامين كرديم.

وی افزود: 14 ماه است سخت ترین تحریم ها از سوی ابرقدرت ها بر ما اعمال شده اما مردم ایران با قدرت ایستادگی کرده و آمریکایی ها در مسیرهای اجتماعی، سیاسی و حقوقی شکست خوردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه از آمریکا در دادگاه بین المللی شکایت کردیم و آمریکا محکوم شد، افزود: در سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و اجتماعات گوناگون هیچ کس از دنیا به ادعای آن ها اعتنا نکرد  و در شورای حکام جز یکی دو کشور همه کشورها از ملت ایران حمایت کردند واین به معنای پیروزی ملت و نظام اسلامی ایران است.

روحانی تصریح کرد: اگر کسی مدعی شود در ایران اسلامی نظام ما، ملت و دولت ما ناکارآمد است و نتوانسته به مشکلات توجه کند سخنی نارواست، ما مشکل داریم در شرایط سختی زندگی می کنیم اما دست به دست هم دادیم و در کنار هم از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات بزرگ امروز جامعه نام برد و افزود:  همه بايد تلاش كنيم تا جوانان، دختران، پسران، مردان و زنان ما كار داشته باشند.

روحانی گفت: طی سال گذشته تلاش کردیم جوانان ، مردان وزنان ما مشغول کار باشند و بر همین اساس آمار بیکاری از۱۲.۱ امسال ۱۰.٨ درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: باید از کشاورزان، صنعتگران، کارگران،کارآفرینان و کسبه تشکر کنم چون آنها بودند که اشتغال ایجاد کردید.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به حوادث سیل های امسال در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: مردم بودند که در سیل بنیان کن در کنار یکدیگر قرار گرفتند از ملت ایران، نیروهای مسلح و دستگاههای اجرایی تشکر میکنم که در شرایط سخت کنار هم بودند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما سختی داریم ولی دل مرده نیستیم بلکه دل زنده هستیم و روحیه بلندی در برابر دشمنان داریم ما همه برادریم.

 

ده هزار و پانصد میلیارد تومان پروژه افتتاح خواهد شد

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه بسيار خوشحالم كه امروز بين مردم استان  خراسان شمالی هستم، گفت: حضورتان در اينجا براي نشان دادن وحدت، اتحاد ملي و مشت قدرت به آنهايي است كه براي ملت ايران مشغول توطئه هستند.

روحانی اظهارکرد: افتخار دارم اعلام کنم امروز ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز طرح بزرگ اقتصادی و صنعتی شمش آلومینیوم جاجرم با یک هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح خواهد شد و خراسان شمالی به یکی از بزرگترین مراکز کشور در تولید پودر و شمش آلومینیوم تبدیل می شود.

روحانی گفت: در حوزه برق و آب نیز 3 هزار و 700 میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می شود که فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان و پست برق آن به عنوان یک بخش عظیم تولید کننده برق در استان امروز افتتاح می شود.

رئیس جمهور به افتتاح سد و کانال های انتقال آب در منطقه چندیر راز و جرگلان نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در سایه این سد آبرسانی به ۳۰ روستا با جمعیت 21 هزار نفر و آبیاری ۵۶۰ هکتار و اشتغالزایی برای ۲۵۰۰ نفر تکمیل می شود.

وی بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان و اتصال راه آهن جوین به اسفراین را به عنوان دو پروژه مهم برای مردم استان برشمرد و گفت: که در این سفر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان و 200 میلیارد تومان اعتبار هم برای راه آهن اختصاص دادیم.

رئیس جمهور اظهارکرد: در این سفر با احتساب اعتارات دولتی، صندوق ملی، خصوصی ، ارزی و ریالی ۵۵۰۰ میلیارد تومان به خراسان شمالی اختصاص می یابد.

روحانی با بیان اینکه بیشتر از مقدار پولی که در سفر قبل قول داده بودیم به استان پرداخت شده اما برخی پروژه ها ناقص است، خاطرنشان کرد: تصمیمات خوبی برای پروژه های دور قبل خواهیم گرفت.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک