پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ساعت ۸:۱۳

هیچ کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم

رئیس جمعیت هلال احمر از عدم دریافت کمک های نقدی بین المللی به سیل زدگان کشورمان به دلیل بسته بودن حساب های ارزی خبر داد.
هیچ  کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم,

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشور گفت: طبق کنوانسیون‌های بین المللی مصوب سازمان ملل، تحریم‌ها نباید در امور بشر دوستانه اثری داشته باشد اما متأسفانه شاهدیم که تحریم‌ها مانع دریافت کمک‌های جمعیت بین المللی و مردم ملل دیگر به هموطنان سیل زده کشورمان شده است.

وی با بیان اینکه میزان کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشورمان بالغ بر ۳ میلیون یورو است، اظهار داشت: اما متأسفانه به دلیل بسته بودن حساب‌های ارزی کشور تاکنون هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: این کمک‌ها از سوی فدراسیون جهانی صلیب سرخ، جمعیت‌های ملی و پاپ‌ها جمع آوری شده اما به دلیل مسائل بین المللی قادر به انتقال این مبالغ به کشور نیستیم.

پیوندی تصریح کرد: این کمک‌ها به عنوان امانت در نزد فدراسیون صلیب سرخ است و به محض هموار شدن مسیرهای ارزی به دست ما خواهد رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار امیدواری کرد: با وجود تلاش‌های بین المللی هلال احمر برای انتقال این کمک‌ها به کشور، هنوز پاسخی منطقی در این خصوص دریافت نکرده ایم. امیدواریم پاسخ‌های منطقی مجامع بین المللی، باز کردن مسیر انتقال این مبالغ به ایران باشد.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک