دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۸/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۵۳:۵۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۱۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ساعت ۸:۵۶
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق خراسان شمالی خبرداد:

اعمال افزایش تعرفه ۲۳ درصدی برای مشترکین پرمصرف/ افزایش ۹ درصدی مصرف برق در خراسان شمالی

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: از ابتدای اردیبهشت تعرفه های مصرف برق 7 درصد رشد داشته و برای مشترکین پرمصرف  این تعرفه 16 درصد نسبت به بقیه مشترکان افزایش پیدا کرده است.
اعمال افزایش تعرفه 23 درصدی برای مشترکین پرمصرف/ افزایش 9 درصدی مصرف برق در خراسان شمالی,

مسعود کاظمی، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک بااشاره به اینکه شبکه برق شبکه ای به هم پیوسته است، اظهار کرد: از لحاظ تولید و مصرف نمی شود یک استان را تفکیک کرد بلکه باید کمبود تولیدات یک استان از طریق سایر استان ها مرتفع شود.

وی ادامه داد: باتوجه به گرم تر شدن هوا در فصل تابستان مصرف چندبرابر می شود و رشد مصرف غیر منطقی را در فصل گرم شاهد هستیم.

کاظمی افزود: برای 400 تا 500 ساعت در ایام گرم سال 30 هزار مگاوات افزایش مصرف داریم که تامین این میزان برق نیازمند سرمایه گذاری کلان است.

وی خاطرنشان کرد: به ازای تولید هر کیلووات برق 20 میلیون تومان هزینه سرمایه گذاری در بخش تولید، انتقال و توزیع موردنیاز است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 30هزار مگاوات اختلاف مصرف در ایام گرم نسبت به مابقی ایام سال در کل کشور است، افزود:  80 درصد از این افزایش بار مربوط به مصارف سرمایشی است که وارد مدار می شود و  تقریبا حدود 22 هزار مگاوات را شامل می شود.

کاظمی عنوان داشت: در استان خراسان شمالی میزان مصرف برق نسبت به سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه 9 درصد افزایش را شاهد بوده ایم.

وی اضافه کرد: در سایر ایام سال پیک بار به کمتر از 200 مگاوات می رسد، در اوج مصرف بار به 275 مگا وات می رسد، درصورتی که صنایع سنگینی همچون کارخانه سیمان، کارخانه فولاد در اسفراین هم وارد این مدار مصرفی شوند به 350 مگاوات هم خواهد رسید.

کاظمی، الگوی مصرف تعریف شده برای خراسان شمالی را در ایام معمولی 200 کیلووات در ساعت و ایام پرمصرف 300 کیلووات ساعت اعلام کرد.

وی  گفت: کمتر از 5 درصد مشترکان استان خارج از الگو، مصرف می کنند و 95 درصد آنها طبق الگو مصرف برق دارند.

وی تعرفه های پایین را یکی از دلایل رشد مصرف غیرمنطقی مشترکین دانست و اعلام کرد: از ابتدای اردیبهشت تعرفه های مصرف برق 7 درصد رشد داشته و برای مشترکین پرمصرف 16 درصد بیشتر نسبت به بقیه مشترکان افزایش پیدا کرده و از ابتدای خرداد اعمال شده است.

کاظمی دغدغه شرکت برق را تولید برق پایدار، مستمر و مطمئن برای مشترکین خواند و ادامه داد: مشترکان با راهکارهای ساده ای از جمله تنظیم دمای کولر گازی بین 24 تا 25 درجه، سرویس کولر آبی پیش از مصرف و استفاده از دور کند، ایجاد سایبان برای کولر آبی واستفاده از تجهیزات با راندمان بالا به راحتی می توانند 20 درصد مصرف را کاهش دهند و این باعث می شود تا 5  هزارمگاوات صرفه جویی بدون هزینه سرمایه گذاری را داشته باشند.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک