پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۸:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۶ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ساعت ۱۱:۱۵
نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان:

انتقاد، دلیلی برای حذف یا کاهش بودجه نیست/ تحریم بودجه صدا و سیما را در مجلس پیگیری می کنیم

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان،مانه و سملقان گفت: نباید دولت به صرف انتقاد کردن در فیلمی حتی اگر به فرض انتقاد نابجا هم باشد،بودجه یک سازمان را حذف یا کاهش دهد.
انتقاد، دلیلی برای حذف یا کاهش بودجه نیست/ تحریم بودجه صدا و سیما را در مجلس پیگیری می کنیم,

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با دستکاری سلیقه ای بودجه ها توسط دولت اظهار کرد: یکی از ایرادهای وارده در رابطه با تصویب و تخصیص بودجه نه تنها برای صداوسیما بلکه  برای سایر دستگاه های دولتی این است که بعد از تصویب بودجه در مجلس، دولت به هر طریقی که می خواهد بودجه را اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: بعد از انتقادهای وارده طی دوسال گذشته در بحث تخصیص بودجه،  در سال 97 ، بندی در قانون بودجه سالیانه لحاظ شد که میانگین اختلاف تخصیص ها نباید از 10 درصد افزایش یا کاهش پیدا کند.

قربانی اضافه کرد: متاسفانه در کمیسیون برنامه و بودجه این انتقاد وارد شد با تفسیر کاملا متفاوتی که داشتند اصلا مورد قبول نبود.

وی در پاسخ به اینکه حذف بودجه سه ماهه صدا سیما و تخصیص آن منوط به تایید دو نماینده دولت در واکنش به سریال "گاندو" اتفاق افتاد، تحلیل شما در این خصوص چیست، گفت: سریال گاندو را مشاهده نکرده ام اما صرف انتقاد از فیلمی حتی اگر به فرض انتقاد نابجا، دلیلی برای حذف یا کاهش بودجه نیست.

این نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: در دموکراسی وظایف سه قوه از یکدیگر مستقل است، این در حالی است که می توانند بر هم نظارت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: کاهش بودجه صداوسیما در مجلس پیگیری خواهد شد تا حدالامکان از کاهش سلیقه ای اعتبارات جلوگیری شود.

 انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک