پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۸/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۹:۵۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۳:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۴۴:۰۷
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ساعت ۹:۰

تشریح مهم ترین مصوبات شورای عالی بیمه/ اصلاح تعرفه درمان اعتیاد

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت به تشریح مصوبات هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور که روز گذشته با حضور وزیر بهداشت و اعضای شورا برگزار شد، پرداخت.
تشریح مهم ترین مصوبات شورای عالی بیمه/ اصلاح تعرفه درمان اعتیاد,

به گزارش خبرگزاری مهر، سید سجاد رضوی، اظهار داشت: یکی از مصوبات این نشست، اصلاح تعرفه خدمات همودیالیز در تمام بخش های ارائه خدمات(شامل بخش عمومی غیردولتی و خصوصی) با توجه به افزایش هزینه های این مراکز بود تا مشکلی برای بیماران دیالیزی رخ ندهد تا ضمن حفظ کیفیت این خدمات، مراکز ارائه دهنده خدمات همودیالیز نیز اقتصادی تر اداره شوند.

وی تصریح کرد: بخشی از تخت های بیمارستانی در بخش خصوصی، VIP یا با خدمات رفاهی ویژه هستند که تا پیش از این تعرفه نداشتند و در جلسه شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه ای برای آنها مصوب شد تا تعرفه های متفاوت از بیماران دریافت نشود.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به لزوم تامین خدمات توانبخشی مورد نیاز معلولان در ماده ۶ قانون حمایت از معلولان، گفت: در این زمینه مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه، منابعی را برای اجرای این قانون در نظر بگیرد و با همکاری و مشارکت همکاران ما در سازمان بهزیستی و توانبخشی و معاونت درمان وزارت بهداشت، بسته ارائه خدمات توانبخشی به معلولان، تهیه و تدوین شود تا معلولان بتوانند از این خدمات با پوشش بیمه ای در حد توان کشور، بهره مند شوند.

رضوی با بیان اینکه به علت نوسانات قیمت دارو در تعرفه گلوبال خدمات درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد، اصلاح تعرفه این خدمات بدون احتساب هزینه دارو به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید، افزود: در این نشست مصوب شد که تعرفه ارائه خدمات در این بخش از هزینه های دارو جدا شود و تعرفه های پزشکی در این بخش هر ساله مشمول افزایش تعرفه ها مانند تعرفه های سایر خدمات پزشکی شود و قیمت دارو نیز تابع قیمت اعلام شده از سوی سازمان غذا و دارو خواهد بود.

وی از ادامه پوشش بیمه داروی «تری پاراتاید» تولید داخل برای بیماران دچار پوکی استخوان به عنوان یکی از مصوبات شورای عالی بیمه سلامت خبر داد و گفت: این دارو برای بیماران دچار پوکی استخوان شدید یا در سنین بالا بعد از اعلام راهنماهای بالینی توسط معاونت درمان وزارت بهداشت، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و خوشبختانه شرکت تولید کننده داخلی این دارو نیز قیمت خود را اصلاح کرده است.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت افزود: داروی تری پاراتاید در مقطعی تحت پوشش بیمه قرار داشت که چندین سال به حالت تعلیق در آمده بود و بسیاری از بیماران به ویژه اقشار کم درآمد برای تهیه این دارو تحت فشار بودند و تا پیش از این باید بهای کامل دارو را پرداخت می کردند که با تحت پوشش قرار گرفتن این دارو، پرداختی بیماران کاهش چشمگیری می یابد چون هزینه تهیه داروی تولید داخل حداقل یک چهارم قیمت مشابه خارجی است.

رضوی تصریح کرد: مقرر شد میزان پرداختی پزشکان خانواده شهری با توجه به افزایش تعرفه حقوق و دستمزد مورد بازبینی قرار گیرد و بعد از بررسی ها مشخص کنیم که از چه محلی می توانیم به آنها کمک کنیم.

به گفته وی، تعیین تعرفه و پوشش بیمه ای هتلینگ تخت های سکته حاد مغزی(SCU) و اصلاح تعرفه هزینه بیمار و کیف بهداشتی در بیمارستان های خصوصی از دیگر مصوبات هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت بود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک