سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۵:۲۲:۰۸ - اذان ظهر:۱۱:۵۱:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۱:۵۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ساعت ۸:۵۵
رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی:

افزایش هشت برابری قیمت کاغذ/ دولت از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند

رئیس انجمن صنعت چاپ خراسان شمالی گفت: دولت، چاپخانه و تولید کنندگان در حوزه کاغذ مشکلات اساسی دارند و در حال حاضر قیمت کاغذ بین هشت تا 10 برابر کاغذ با ارز چهار هزار و 200 تومانی است.
افزایش هشت برابری قیمت کاغذ/ دولت از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند,

حیدرقلی ابراهیمی، رئیس انجمن صنعت چاپ استان و سرپرست قدیمی ترین  فروشگاه لوازم التحریر خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه فعالیت های قابل قبولی جهت جایگزینی اجناس ایرانی با خارجی انجام شده، گفت: به صورت کلی وضعیت لوازم التحریر داخلی و خارجی در بازار به صورت 50 درصدی است.

وی با بیان این نکته که در برخی موارد اجناس ایرانی خیلی بهتر و مرغوبتر از کالاهای چینی و وارداتی اند، افزود: با افزایش درصد تولید کالای باکیفیت ایرانی، قطعا والدین و فرزندانشان به سمت استفاده از تولیدات داخلی گرایش پیدا می کنند.

ابراهیمی ادامه داد: دولت، چاپخانه و تولید کنندگان در حوزه کاغذ مشکلات اساسی دارند و در حال حاضر قیمت کاغذ بین هشت تا 10 برابر کاغذ با ارز چهار هزار و 200 تومانی است.

وی اضافه کرد: با هدف توسعه و استفاده حداکثری دانش آموزان از اقلام ایرانی باید دولت حمایت مضاعفی را در بخش تهیه کاغذ تقبل کند و لوازم التحریر هم در جرگه مطبوعات محاسبه شود و قیمت ابزار آلات مورد نیاز برای تهیه لوازم التحریر ایرانی نهایتا با ارز چهارهزارو 200 تومانی وارد کشور شود.

 

دولت از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اگر کارگاه های تولید دفتر، اقلام مورد نیاز جهت تولید را از بازار آزاد فراهم کنند قیمت تمام شده برای مصرف کننده بالاتر می رود اما اگر این بخش مورد حمایت دولت واقع شود و نرخ  فروش در پشت جلد ثبت شود تا در تمام نقاط کشور به قیمت واحد به فروش برسد، امکان سواستفاده برای سودجویان از بین می رود.

وی با بیان اینکه ایجاد جذابیت در تولیدات باید مورد توجه طراحان داخلی قرار گیرد، گفت: در آغاز طراحی های داخلی لوازم التحریرخیلی جذاب نبود و مورد قبول واقع نشد، اما امروز با گذشت چندسال و تلاش در این زمینه به جایگاهی مطلوبی رسیده ایم.

ابراهیمی اضافه کرد: با تبلیغات در صداوسیما، فضای مجازی و استفاده از طرح های زیبا و جذاب در رابطه با شخصیت های کارتون های ایرانی، تاریخی، مناظر زیبای کشور می توان بخش قابل توجهی از دانش آموزان را به سمت استفاده از لوازم التحریر ایرانی جذب کرد.

وی با اشاره به اینکه نیاز به کارگروهی برای تفکر در بخش طراحی و روانشناسی ضرورت دارد، ادامه داد: هر سال نسبت به قبل وضعیت بهتر می شود، اکنون تولیدات داخل کشور در حوزه لوازم التحریر قابل رقابت و حتی در برخی موارد با اقلام خارجی برابری می کند.

 

حذف لوازم التحریر خارجی از بازار طی سه سال آینده

ابراهیمی بیان کرد: ورود به عرصه لوازم التحریر داخلی مطلوب بوده، نمایشگاه های زیادی در سطح کشور در حال برگزاری است، اگر با همین روند پیش رود و مورد حمایت دولت باشد،  قطعا خود به خود جایگزین لوازم التحریر خارجی می شود.

وی یادآور شد: 90 تولیدات موجود در فروشگاه لوازم التحریرایرانی با مواد اولیه خارجی ساخته می شود که همین موضوع باعث بالارفتن قیمت کالای ایرانی نسبت به خارجی شده است.

ابراهیمی گفت: اگر دولت مواد اولیه از جمله کاغذ و مرکبات را با قیمت کمترو ارز چهارهزار و 200 تومانی  در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد در کمتر از سه سال آینده  لوازم التحریر خارجی هیچ گونه جایگاهی در بازارهای داخلی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک