شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۳۸ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۱۷ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۱۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ساعت ۹:۱۰
سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی خبر داد:

دانش آموزان شیروانی پرچم دار کنکور امسال در خراسان شمالی/ پیشی گرفتن پسران از دختران در رتبه های سه رقمی کنکور

سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: 231 نفر از داوطلبان کنکور امسال از رتبه های سه رقمی را کسب کردند که در این میان شیروان با 98 نفر مقام اول را در استان کسب کرد.
دانش آموزان شیروانی پرچم دار کنکور امسال در خراسان شمالی/ پیشی گرفتن پسران از دختران در رتبه های سه رقمی کنکور,

عصمت بدخشان، سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک  با اشاره به اینکه دانش آموزان خراسان شمالی در کنکور سال جاری 231 رتبه زیر هزار کسب کردند، اظهار کرد: از این تعداد سه نفر موفق به کسب رتبه زیر 10 ، 34 نفر بین 10 تا 100، 194 نفر بین 100 تا 1000 شدند.

بدخشان تعداد پذیرفته شدگان در رتبه های زیر هزار را 121 دانش آموز پسر و 110 دانش آموز دختر اعلام کرد.

وی ادامه داد: براساس آمار پذیرفته شدگان زیر هزار در خراسان شمالی 56 نفر در رشته تجربی، 46 نفر در رشته ریاضی، 82 نفر در رشته انسانی، 27 نفر در رشته زبان و 20 نفر در رشته هنر اعلام شده اند.

بدخشان با اشاره به اینکه تمامی شهرستانها به غیر از بجنورد که منطقه دو است، منطقه سه محسوب می شوند، گفت: اسفراین 50 نفر، بجنورد 55 نفر، شیروان 98 نفر، مانه و سملقان 14 نفر، رازو جرگلان سه نفر، گرمه یک نفر، جاجرم 10 نفر موفق به کسب رتبه های سه رقمی شدند که بیشترین آمار قبولی سهم دانش آموزان شیروانی شد.

سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی تعداد کل شرکت کنندگان در پنج رشته کنکور سراسری سال جاری را 17 هزار و 43 نفر اعلام کرد و گفت: 9 هزار و 949 نفر دانش آموزان دختر و هفت هزار و 94 نفر دانش آموزان پسر بودند.

وی عنوان کرد: از تعداد کل داوطلبان کنکور سراسری 98  در رشته ریاضی و فیزیک یک هزار و 500 داوطلب، در رشته تجربی هفت هزار و 672 داوطلب،  در رشته انسانی چهار هزار و 85 داوطلب، در رشته هنر یک هزار و 603 داوطلب و در رشته زبان خارجه دوهزار و 183 داوطلب در رقابت کنکور سراسری حضور داشتند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک