چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ساعت ۸:۳۷

۱۶ پرواز از مدینه و جده به ایران برای انتقال حجاج در روز جاری/ مشکل پروازهای برگشت رفع شد

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هیچ مشکلی در انجام پروازهای برگشت هما وجود ندارد، گفت: امروز 16 پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده برای انتقال حجاج به کشور انجام شد یا در حال انجام است.
16 پرواز از مدینه و جده به ایران برای انتقال حجاج در روز جاری/ مشکل پروازهای برگشت رفع شد,

معصومه اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت پروازهای برگشت حجاج به کشور اظهار داشت: پروازهای برگشت از 27 مرداد ماه آغاز شد و در این مدت 361 پرواز 17 شهریور ماه انجام می‌شود تا حجاج به کشور بازگردند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه پیش از این به دلیل بروز مشکل در کشور عربستان انتقال حجاج از محل اسکان به فرودگاه‌های مدینه و جده با تغییر ساعت مواجه شده بود، گفت:‌همین امر موجب شد در پروازهای برگشت تاخیراتی رخ دهد که این مشکل از سوی کشور عربستان بود اما رفع شد.

وی تاکید کرد:‌ ایران ایر پیش‌تر هیچ نقشی در بروز این تاخیرات نداشت اما تلاش کردیم حجاج در اسرع وقت به کشور برگردند و در روزهای بعد نیز مشکل برگشت حجاج رفع شد و امروز پروازها بدون تاخیر در حال انجام است.

اصغرزاده با بیان اینکه پرواز برگشت حجاج از فرودگاه مدینه و جده است، اظهار داشت: امروز 29 مرداد ماه نیز حجاج از جده به فرودگاه‌های اهواز، اصفهان، ساری، بندرعباس، زاهدان و فرودگاه امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند.

وی گفت:‌امروز پرواز جده به اهواز ساعت 10 صبح وارد فرودگاه اهواز شد و پرواز دیگر حجاج اهوازی ساعت 20:05 وارد فرودگاه اهواز می‌شوند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز سه پرواز از مدینه به اصفهان برای جابجایی حجاج توسط هما انجام می‌شود،‌گفت: پرواز شماره 1433 ساعت 11و 40 در فرودگاه اصفهان به زمین نشست و دو پرواز بعدی مدینه به اصفهان ساعت 19 و 10 دقیقه امروز و 21 و 50 دقیقه در اصفهان به زمین می‌نشینند.

اصغرزاده ادامه داد:‌پرواز مدینه- ساری ایران ایر به شماره 1429 ساعت 15 و 10 دقیقه در فرودگاه ساری به زمین نشست.

وی افزود:‌ در فرودگاه بندر عباس امروز سه پرواز حج به زمین می‌نشیند، پرواز شماره 1401 ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز از مدینه وارد بندر عباس شد و پرواز شماره 1525 ساعت 18 و 30 دقیقه وارد فرودگاه بندر عباس می‌شود ضمن آنکه پرواز شماره 1435 ساعت 2 بامداد فردا وارد فرودگاه بندر عباس می‌شوند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز سه پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه امام  و دو پرواز از فرودگاه مدینه به فرودگاه امام داریم، گفت: پرواز شماره 1405 هما ساعت 23 و25 دقیقه از مدینه حجاج را به فرودگاه امام منتقل می‌کند ضمن آنکه پرواز شماره 1419 هما ساعت 4 و 25 دقیقه فردا حجاج را از مدینه به فرودگاه امام منتقل می‌کند.

اصغرزاده اضافه کرد: پرواز شماره 1411 ساعت 12 و 35 دقیقه در فرودگاه امام به زمین نشست و پرواز 1421 ساعت 14و 40 از جده به فرودگاه امام رسید و پرواز شماره 1423 ساعت 40 دقیقه بامداد امروز حجاج را وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌کند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد:‌ همچنین در مسیر مدینه- زاهدان همان امروز دو پرواز داشت که در ساعات 10 و 10 دقیقه و 13 و 40 وارد فرودگاه زاهدان شد.

به گزارش فارس عملیات حج در سال جاری با انجام 738 ‌پرواز رفت و برگشت و اعزام 88 هزار و 550 ‌حاجی انجام می‌شود.

پروازهای برگشت حجاج از 25 مرداد آغاز شد و تا 17 شهریور ادامه دارد، 361 پرواز برگشت ‌حج داریم که 176 پرواز از فرودگاه جده و 185 پرواز از فرودگاه مدینه است.

میزان مجاز بار ایران‌ایر در پروازها 30 کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به 40 کیلوگرم ( 2 بسته 20 کیلوگرمی) افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا 5 کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

‌پروازهای برگشت حجاج در 19 فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می‌شود.

ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها، 95 پرواز از فرودگاه امام و کمترین تعداد آن، 2 پرواز از فرودگاه رشت است.

‌امسال 9 فروند هواپیما پروازهای حج را انجام دادند و میزان زوار نسبت به سال گذشته 98 درصد رشد داشت.

طبق الزام طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

‌خانواده حجاج‌ برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج به کشور می‌توانند به سایت haj.iranair.com مراجعه‌ کنند.

‌در مدت زمان بازگشت حجاج به کشور شماره تلفن‌های 46625151 و 09121132540 و 09122997108 پاسخگوی سوالات در خصوص روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج است.
 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک