چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ساعت ۸:۷

وزیر علوم در سنندج: دانشگاه‌های غیردولتی "ارتقای کیفیت آموزشی" را مورد توجه قرار دهند

گروه استان‌ها- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید دانشگاه‌های غیردولتی ارتقای کیفیت آموزشی و دقت در امانت مورد توجه قرار گیرد.
وزیر علوم در سنندج: دانشگاه‌های غیردولتی "ارتقای کیفیت آموزشی" را مورد توجه قرار دهند,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، منصور غلامی عصر امروز در شانزدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور مسئولان در سالن جلسات دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و تبریک هفته دولت اظهار داشت: دانشگاه‌های غیردولتی زیر چتر حمایتی ما قرار داشته تا بلکه حداقل استانداردها در این دانشگاه‌ها به مردم ارائه شود.

وی افزود: در این دانشگاه‌ها باید ارتقای کیفیت آموزشی و دقت در امانت مورد توجه قرار گیرد چراکه مردم به اعتماد دانشگاه برای تحصیل فرزندان خود هزینه‌های فراوانی را پرداخت می‌کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: برخی از دانشگاه‌های دولتی باوجود ارائه خدمات مناسب، متقاضی بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند.

وی درباره مشکلات پیش‌روی دانشگاه پیام نور و درخواست مدیر این دانشگاه در استان کردستان مبنی بر توجه به دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور با یک گسترش پیش‌بینی نشده مواجه شده که در حال حاضر شاهد عواقب آن هستیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای افزود: باتوجه به اهمیت نیروی کاردانی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید تقویت شود و درخواست تاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای سقز بررسی خواهد شد.

وی اظهار کرد: فضای آموزش عالی استان به گونه‌ای است که می‌تواند به پُر کردن خلاء و جبران عقب افتادگی استان کمک کند.

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در باب توسعه روابط بین‌المللی خاطرنشان کرد: سال گذشته در پذیرش دانشجوی خارجی سهم پایینی داشتیم بنابراین باید افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دانشجویان خارجی مهمان ما هستند و باید خدمات خوبی به آنها ارائه شود تا ارتباط و تعامل فرهنگی با سایر کشورها افزایش یابد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه مدیریت عالی استان به جذب و پذیرش دانشجوی خرجی توجه ویژه‌ای دارد، ادامه داد: طی دو سال گذشته محدودیت‌های پذیرش دانشجویان عراقی از بین رفته و تنها نگرانی ما ارائه سرویس و خدمات مناسب به این دسته از دانشجویان است.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه باید با استفاده از استعدادهای دانشجویان مستعد و نخبه بدنه خود را تقویت بدنه خود و پرورش معلمان و مربیان استفاده کند.

غلامی بیان کرد: مدیران در راستای توسعه آموزش عالی استان پیگیری‌های مکرر و لازم را داشته باشند و علاوه بر آن رفاه اعضای هیئت علمی را مورد توجه قرار دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا دانشگاه با بدنه جامعه ارتباط خوبی داشته باشد، تاکید کرد: دانشگاه‌ها علاوه‌بر خدمات دانشگاهی بسیار خوب و مناسب، حتماً به مسائل اجتماعی استان توجه کنند.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک