دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۲۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ساعت ۱۱:۵۵

استادیوم ۱۵ هزار نفری بجنورد در آفساید بی پولی/ مشکلات ورزشگاه ۱۹مهر ۲سال بعد از افتتاح!

استادیوم 15 هزار نفری 19 مهر بجنورد که 10 سال پس از کلنگ زنی در سال 96 با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد حالا با مشکل بی پولی برای نگهداری مواجه شده است.
استادیوم 15 هزار نفری بجنورد در آفساید بی پولی/ مشکلات ورزشگاه 19مهر 2سال بعد از افتتاح!,

محمد بروهی، معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک گفت:  استادیوم 15 هزار نفری بجنورد به بهره برداری رسیده است، با این وجود این استادیوم با چالش نبود اعتبار برای نگهداری مواجه است.

بروهی درباره نگهداری استادیوم 15 هزار نفری بجنورد اظهار کرد:  این استادیوم پس از گذشت سال ها سرانجام تکمیل و به بهره برداری رسید، با این وجود، در حال حاضر تامین هزینه های نگهداری این استادیوم به دغدغه ای مهم تبدیل شده است.

وی گفت: در حال حاضر تیم های فوتبال و دوومیدانی استان از این ورزشگاه استفاده می کنند، با این وجود، این ورزشگاه هنوز نقایصی دارد که رفع این نقایص به اختصاص 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: با این وجود، در هنگام برگزاری مسابقات تجهیزاتی که در این ورزشگاه کم هستند از سوی شرکت توسعه و تجهیز زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در اختیار استان قرار می گیرند.

در عین حال، وی درباره چالش تامین هزینه های نگهداری از این استادیوم عنوان کرد: با توجه به اینکه هزینه های نگهداری از این استادیوم بالا است و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز اعتباراتی برای نگهداری از آن را ندارد، موضوع تحویل امر نگهداری این استادیوم را با شهرداری بجنورد مطرح کردیم که این دستگاه اجرایی نیز اعلام کرد که توان مالی برای پذیرش این مسئولیت را ندارد.

بروهی در ادامه بیان کرد: با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در زمینه تامین هزینه های جذب نیرو برای انجام مراقبت از این استادیوم را مطرح کردیم که سازمان بازرسی استان با ورود به این مسئله اعلام کرد با توجه به اینکه تامین این هزینه پیش بینی نشده است، اختصاص اعتبار برای این موضوع تخلف خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت توسعه و تجهیز زیر نظر وزارت ورزش و جوانان نگهداری از این استادیوم را بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: پس از رفع نواقص این استادیوم باید به دنبال چاره ای دیگر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخن خود به سفر رییس جمهور و هیات دولت در 23 تیر ماه امسال به استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این مصوب شد تا برای تکمیل ورزشگاه شش هزار نفری بجنورد ( که در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد)، برای تکمیل ورزشگاه سه هزار نفری شیروان ( که در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد) همچنین برای برای احداث چهار سالن ورزشی مسقف در شهرستان راز و جرگلان اعتبار اختصاص داده شود.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: در این سفر مصوب شد تا خوابگاه 500 تختی ورزشی در بجنورد احداث شود تا در زمان میزبانی از اردوها و تیم های ورزشی استان دغدغه اختصاص مکان به ورزشکاران را دیگر نداشته باشیم.

بروهی با بیان اینکه اعتبارات مصوب بخش ورزشی استان از این سفر سه برابر سایر استان ها است، عنوان کرد: در حال حاضر منتظر ابلاغ اعتبارات هستیم تا هر چه سریعتر مناقصات اجرای پروژه های را برگزار کنیم.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک