شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۳۸ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۱۷ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ - ساعت ۱۵:۲۱
امام جمعه آشخانه مطرح کرد:

تعلل و کوتاه آمدن مسئولان دیپلماسی باعث کاهش اعتماد مردم خواهد شد

امام جمعه آشخانه گفت: تعلل و کوتاه آمدن مسئولان و بسنده کردن به مطالبات حداقلی باعث کاهش اعتماد و همراهی مردم در این فرآیند خواهد شد.
تعلل و کوتاه آمدن مسئولان دیپلماسی باعث کاهش اعتماد مردم خواهد شد,

به گزارش عصراترک، حجت الاسلام احمدزاده، امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه 15 شهریور با اشاره به ایام سوگواری سالار شهیدان(ع)، اظهارکرد:  قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل حکومت جبار اموی درس مقاومت و ایستادگی را به بشریت آموخت و راه نجات از ستم زورگویان و زیاده خواهی سلطه جویان برای همه زمان ها نشان داد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته از قیام عاشورا بوده و با شکست استبداد داخلی و نبرد با استکبار جهانی، نشان داده که مکتب عاشورایی  را سرلوحه حرکت خویش قرار داده است، گفت: انقلاب اسلامی حیات چهل ساله خویش را از اهل بیت، سیدالشهدا(ع)،محرم، عاشورا دارد  و امتداد این راه بدون تمسک به همین اسطوره ها غیر ممکن است.

احمدزاده با تاکید بر اینکه سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق در قاموس اسلام و آل الله جایی ندارد، ادامه داد: امام سوم شیعیان با جان، مال، فرزند و همه آنچه که در دنیا داشت به میدان آمد پس نتیجه می گیریم که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام هزینه دارد.

وی با بیان اینکه نباید از عِده و عُده زیاد دشمن هراس داشت، گفت: رعب و ترس از نشانه های سستی ایمان است.

خطیب نمازجمعه آشخانه خاطرنشان کرد: کاری که امام حسین(ع) انجام داد برای اتمام حجت و دعوت به حق و نجات حتمی یک انسان فریب خورده در جبهه باطل تا آخرین لحظه ها بود.

احمدزده با بیان اینکه اگر جبهه مقاومت به ظاهر هم شکست بخورد ناشی از قدرت دشمن نیست، افزود: آنچه این جبهه را ضعیف می سازد، خیانت های داخلی و تردید آفرینی عده ای سست ایمان و مرعوب است.

وی با اشاره به تعهدات برجامی اروپا و ایران، گفت: ایران باید گام سوم را محکم تر بردارد.

امام جمعه آشخانه با اشاره به روند کاهشی تعهدات برجامی ایران در گام های اول و دوم، خاطرنشان کرد: گام های گذشته می توانست محکم تر از این برداشته شود اما در همین حد نیز اراده ایران را در برهم زدن تصور دشمنان که ایران به هر قیمتی حاضر به عبور از برجام نیست را اثبات کرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید دستگاه دیپلماسی ما به لبخندها و مذاکرات تلفنی و وعده های بی پایه غربی ها اعتماد و اکتفا کرده و باید هرگونه قرار و توافق با آنها مکتوب، تضمینی و قابل تحقق باشد، اظهار کرد: هرگونه تعلل و کوتاه آمدن مسئولان و بسنده کردن به مطالبات حداقلی باعث کاهش اعتماد و همراهی مردم در این فرآیند خواهد شد.

احمدزاده ادامه داد: زمانی که اروپا به این باور برسد نمی تواند تعهدات خود را عملیاتی کند ایران گام سوم در کاهش تعهدات برجامی خود را با قدرت اجرا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی به ظاهر همچنان به دنبال نجات برجام بوده اما این مسئله با واقعیت همخوانی ندارد، خاطرنشان کرد: گذر زمان ثابت کرد که اروپایی ها نه تنها در قبال تعهدات برجامی خود با ایران همراه نشدند بلکه عملا در کنار آمریکا ایستاده و زمینه را برای فشار بیشتر مهیا کردند.

احمدزاده در پایان با بیان اینکه مقطع فعلی، زمان امتیاز گرفتن از اروپا و آمریکا است ، گفت: باید گام سوم را به گونه ای محکم برداریم که به احیای توانایی های هسته ای پیش از برجام منجر شود.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک