دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۲۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ساعت ۷:۵۸

دبیر: مشکلات کشتی باعث نمی‌شود که تیم ما کم بیاورد و عقب برود/ منتظر اتفاقات خوب هستیم

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد، مشکلات پیش روی کشتی کشور باعث نمی‌شود او و تیم همراهش کم بیاورند و پا پس بکشند.
دبیر: مشکلات کشتی باعث نمی‌شود که تیم ما کم بیاورد و عقب برود/ منتظر اتفاقات خوب هستیم,

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تمرین تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان از ساعت 17 امروز (شنبه) با حضور مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در خانه کشتی شماره دو برگزار شد. نصرالله سجادی، سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020 نیز در این بازدید در کنار سلطانی‌فر و صالحی امیری حضور داشت.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه این بازدید در جمع ملی‌پوشان بیان کرد: تمام مشکلات کشتی باعث نمی‌شود تیم ما کم بیاورد و عقب برود.  ما در کشتی فرنگی از 10 وزن، در شش وزن کشتی‌گیر 20 و 21 ساله داریم و این یک اتفاق بزرگ است. هر مربی این جرأت را ندارد که قبل از المپیک این تغییرات را در تیمش داشته باشد.

وی ادامه داد: ما منتظر رخ دادن اتفاقات خوب هستیم، اما بدانید که تیم فرنگی جوان شده است و دوستان در فرنگی تیمی را تحویل گرفتند که پارسال یازدهم دنیا شده است.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به تیم آزاد اظهار داشت: در تیم آزاد هم سه کشتی‌گیر را که پارسال مدال‌آور و امتیازآور بودند، برای مسابقات جهانی در اختیار نداریم. حسین‌خانی در وزن 74 کیلوگرم رباط پاره کرد، رضا یزدانی هم می‌توانست کمک کند که غایب است و پرویز هادی نیز می‌توانست طلا بگیر که در خارج از اردو به دلیل یک ندانم‌کاری اتفاقی برایش افتاد و دیگر در تیم نیست.

دبیر گفت: تیم آزاد در دو سال گذشته نهم و ششم جهان شده و الان کاری سختی پیش روی این تیم است. همیشه مسابقات جهانی قبل از المپیک از خود المپیک هم سخت‌تر است. در المپیک 16 نفر در هر وزن هستند و در چند دور تمام می‌شود، اما جهانی قبل المپیک خیلی دشوارتر است و همه به دنبال سهمیه هستند. کسانی که در جهانی مدال می‌گیرند، در المپیک هم 90 درصد روی سکو می‌روند.

در ادامه وزیر ورزش در جمع ملی‌پوشان گفت: فدراسیون بعد از انتخابات به آرامش رسیده است و ما امیدواریم با یک برنامه‌ریزی مناسب بچه‌ها بتوانند به موفقیت دست یابند و آماده شویم برای حضوری آبرومند که در شأن جهموری اسلامی ایران باشد در المپیک 2020. من خودم خیلی با وجود جوانگرایی و تلفیقی که بین باتجربه‌ها و جوان‌ها رخ داده است، امیدوارم بتوانیم نتیجه خیلی خوبی بگیریم و موجبات افتخار ایران را فراهم آوریم.

وی با اشاره به حضور علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: دبیر خودش خاک کشتی را خورده و در رده‌های مختلف قهرمانی دارد و در مربیگری هم تجربه‌هایی را یدک می‌کشد. او الزامات مدنظر برای یک مدیر موفق را دارد و قرار شد دور از حاشیه و با استفاده از پیشکسوتان و جوانگرایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی روزهای خوبی را برای کشتی ببینیم. ما نگاه پرمعنایی به کشتی داریم و مردم حساب ویژه‌ای روی این رشته باز کرده‌اند. ما هم باید شرایطی فراهم کنیم که در آوردگاه المپیک بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.  اعضای کادر مربیگری هر دو رشته (آزاد و فرنگی) آزمون پس داده و میدان دیده هستند و کارنامه خوبی دارند. تمام این عوامل باعث شده است تا شرایط خوبی رقم بخورد.

بعد از پایان دیدار مسئولان ورزش کشورمان با ملی‌پوشان کشتی، سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در یک جلسه خصوصی با حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک حضور پیدا کردند تا درباره مشکلات تیم‌های ملی گفت‌وگو کنند.

 

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک