چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۵:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۳ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ساعت ۲۳:۲

آغاز برداشت پسته در جاجرم / خسارت ۵۰ درصدی تگرگ به باغات

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم از آغاز برداشت پسته از هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی کشت‌شده پسته این شهرستان خبر داد و گفت: بارش تگرگ به ۵۰ درصدی از باغات پسته این شهرستان خسارت‌هایی را وارد کرده است.
آغاز برداشت پسته در جاجرم / خسارت ۵۰ درصدی تگرگ به باغات,

ابوالفضل عباسیان،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم  در گفتگو با خبرنگار عصر اترک،  با اشاره به کشت و آغاز برداشت پسته در شهرستان جاجرم خراسان شمالی اظهار کرد: این شهرستان بنا به شرایط اقلیمی و وضعیت آب‌وخاک، باغداران به میزان هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی خود در جاجرم را به کشت پسته اختصاص داده‌اند.

وی با تشریح وضعیت این اراضی افزود: از مجموع زمین‌های کشاورزی اختصاص‌یافته به کشت پسته در شهرستان جاجرم، هزار هکتار آن غیر بارور و ۴۵۰ هکتار دیگر آن بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم میزان تولیدات این محصول طی سالیان مختلف را ۴۵۰ تن پسته خشک در هرسال عنوان کرد و گفت: ۷۰ درصد این محصول در بخش مرکزی جاجرم و ۳۰ درصد آن در بخش سنخواست جاجرم کشت و تولید می‌شود.

وی در انتها به خسارت‌های ایجادشده براثر بلایای طبیعی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بارش تگرگ طی سال جاری در بخش مرکزی باعث آسیب رسیدن به ۵۰ درصد اراضی کشت پسته با خسارت ۸۰ درصدی شده که صدمات غیرقابل جبرانی را در امسال برای پسته کاران شهرستان ایجاد کرده است.

شهرستان جاجرم در جنوب غربی خراسان شمالی و حاشیه کویر جاجرم قرارگرفته و در مساحتی قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع و ارتفاع هزار متر از سطح دریا شرایط مناسبی برای کشت پسته را پدید آورده است.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک