پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۸:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۶ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۲۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۱:۳۶

دولت و مجلس حمایت از بیماران خاص را افزایش دهند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه بنای این کمیسیون افزایش حمایت از بیماران خاص است، گفت: وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید با مدیریت منابع و اعتبارات تلاش کنند پوشش حمایتی تأمین دارو و درمان بیماران خاص افزایش پیدا کند.
دولت و مجلس حمایت از بیماران خاص را افزایش دهند,

احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در بودجه سال جاری ردیف ویژه برای تأمین دارو و درمان بیماران خاص است که بخشی از آن از محل هدفمندی یارانه‌ها تأمین شده است. 

وی افزود: در مورد لیست بیماران خاص، هم اکنون اختلاف وجود دارد،‌ این در حالی است که هزینه‌های حمایتی و پشتیبانی از دارو و درمان بیماران خاص بسیار محدود است و بیماری‌هایی مانند SMA زیاد داریم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با آنکه وزارت بهداشت با تنگناهای منابع مالی روبه‌روست، ولی باید با مدیریت لازم، مشکلات بیماران SMA و تعداد دیگری از بیماری‌های خاص را حل کند، ضمن اینکه با مدیریت لازم می‌تواند پش بیمه‌ای بیشتری را به بیماران این بخش بدهد. 

همتی خاطرنشان کرد: با آنکه ردیف بودجه‌ای تأمین دارو و درمان بیماری‌های خاص محدود است، اما چون این منابع اعتباری محدود است،‌ قطعا نمی‌تواند پوشش صددرصدی را به بیماران این بخش بدهد و بر همین اساس باید مدیریت لازم داشته باشیم. 

همتی گفت: هر قدر به لیست بیماری‌های موجود در بیماری‌های خاص افزوده شود، قطعا اعتبار درنظر گرفته شده بین تعداد بیشتری از بیماران تقسیم خواهد شد و همین کمبود منابع باعث می‌شود که پوشش صددرصدی به دارو و درمان این بیماری‌ها نظیر بیماران SMA داده نشود. 

همتی گفت: به دلیل سقف منابع اعتباری لازم درنظر گرفته شده در ردیف بودجه‌ای بیماران خاص ممکن است این پشتیبانی‌ها بین 100 بیمار توزیع شود و ممکن است این هزینه‌ها بین هزار بیمار تقسیم شود و هر چه تعداد بیشتر شود، سهم شخصی بیماران خاص کمتر خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: با آنکه حمایت مالی برای تأمین دارو و درمان بیماران SMA در لیست بیماران خاص وجود دارد اما بسیار کم است، اما وزارت بهداشت باید با مدیریت منابع این کار را سر و سامان دهد. 

وی خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن آقای نمکی در وزارت بهداشت و کاهش هزینه‌ها و مدیریت لازم در این وزارتخانه، توجه ویژه‌ای به بیماران خاص صورت گرفته است و تلاش این وزارتخانه باید به سمت مدیریت منابع و اعتبارات باشد تا بتواند پوشش حمایتی تأمین دارو و درمان بیماران خاص را افزایش دهند. 

همتی گفت: بنای وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس آن است که حمایت از بیماران خاص را افزایش بیشتری دهد،‌ به شرطی که منابع ارزی و بودجه‌ای کشور افزایش چشمگیری پیدا کند که متأسفانه در شرایط فعلی با اما و اگر مواجه هستیم، اما امیدواریم با رفع تحریم‌ها و دیگر مشکلات، منابع مالی و اعتباری کشور ارتقاء پیدا کند.

وی گفت: مشکلات کشور با این کلاه آن کلاه کردن بودجه و منابع اعتباری حل نخواهد شد و اگر شرایط کشور عادی شود، قطعاً وضعیت ما هم بهبود پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک