پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۸:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۶ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۱:۴۲

احتمال جدید درباره خشک‌شدن درختان چیتگر؛ پای مأموران تعدیل‌شده در میان است؟

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران دو علت را برای خشک شدن و از بین رفتن برخی از درختان پارک چیتگر بیان کرد.
احتمال جدید درباره خشک‌شدن درختان چیتگر؛ پای مأموران تعدیل‌شده در میان است؟,

زهرا صداعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم، درباره انتشار تصاویری در خصوص خشک و قطع شدن برخی از درختان پارک چیتگر، اظهار کرد: صیانت از فضای سبز موضوعی است که در شورای پنجم به صورت جدی مورد توجه و حساسیت قرار دارد و تمام تلاش اعضای شورای شهر و مدیران شهری حفاظت و صیانت از درختانی است که سرمایه‌های طبیعی شهر محسوب می‌شوند.

وی افزود: پارک جنگلی چیتگر یکی از پارکهای بزرگ در غرب تهران است که در کاهش آلودگی هوا در جذب CO و تولید اکسیژن نقش مؤثری دارد. 

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در پارک چیتگر اقداماتی خوبی صورت گرفته است گفت: سازمان پارکها ون فضای سبز شهرداری و همچنین شهرداری منطقه 22 برای ساماندهی آبرسانی و استفاده از پساب استاندارد در این بوستان تلاش کردند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که همه درختان عمر مشخصی دارند؛ درختان بوستان چیتگر نیز درختان سوزنی‌برگ هستند و زمانی که عمرشان به اتمام می‌رسد طبیعی است که از بین می‌روند و باید درختان دیگری را جایگزین آنها کرد.

وی خاطرنشان کرد: علت اینکه بعضا گفته می‌شود درختان پارک چیتگر خشک شده یا از بین رفته‌اند به عمر این درختان مربوط می‌شود چرا که قدمت درختان این بوستان نیز زیاد است.

صدراعظم نوری ادامه داد: علاوه بر موضوعی که به آن اشاره کردم احتمال وجود برخی شیطنت‌ها وجود دارد چرا که بنده موضوعی را شنیده‌ام که البته هنوز آن را صحت‌سنجی نکردم اما اعلام شده تعدادی از نیروهایی که مامور گشت‌زنی در پارک چیتگر بوده‌اند تعدیل شده‌اند و ممکن است از سوی برخی از آنها اقداماتی برای آسیب رساندن به درختان صورت گرفته باشد.

وی درباره ادعای یکی دیگر از اعضای شورای شهر مبنی بر انسداد لوله‌های انتقال آب در چیتگر افزود: درباره انسداد لوله آب در این بوستان چیزی نشنیده‌ام، اما اگر چنین موضوعی وجود داشته باشد به سرعت رسیدگی خواهد شد چراکه که فضایی در اختیار پیمانکار یا پیمانکارانی قرار دارد و اگر پیمانکاری وظایف خود را به درستی انجام ندهد یا اختلالی در کارش ایجاد شود که آسیب رسان باشد، حتما بازخواست خواهد شد و از صورت وضعیتش کاسته می‌شود.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک