پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۸:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۶ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۳:۱۳

«ماندگاران نمایشِ» ایران منتشر می‌شود/اطلاعیه جدید دبیرخانه تئاتر فجر

مجموعه کتاب‌هایی با عنوانِ «ماندگاران نمایش» از سوی نشر نمایش در دست تولید و چاپ قرار گرفته است.
«ماندگاران نمایشِ» ایران منتشر می‌شود/اطلاعیه جدید دبیرخانه تئاتر فجر,

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، دفتر پژوهش و انتشارات اداره‌ کل هنرهای نمایشی به منظور ثبت و ضبط فعالیت هنرمندان شاخص و اثرگذار در حوزه‌ هنرهای نمایشی، مجموعه‌ای را با نام «ماندگاران نمایش» در دست تهیه و چاپ دارد.  

در هر یک از کتاب‌های مجموعه «ماندگاران نمایش»، یک هنرمند شاخص و تاثیرگذار معرفی می‌شود و هر کتاب دربرگیرنده‌ یک گفت‌وگوی مفصل و تحلیلی با هنرمند انتخاب شده به همراه دو مطلب تحلیلی از دو کارشناش در آغاز و پایان کتاب است.

در این گفت‌وگوها زندگی و تاثیرات این هنرمندان در حوزه‌ هنرهای نمایشی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تاکنون بهروز غریب‌پور، اسماعیل خلج و پرویز پورحسینی برای تهیه و انتشار مجموعه‌ ذکر شده در فهرست گنجانده شده‌اند و به ترتیب رحمت امینی، مجید گیاهچی و منصور خلج تهیه‌ هر یک از این سه کتاب را برعهده دارند.

پیش‌بینی می‌شود کتاب‌های مذکور، همزمان با جشنواره‌‌ تئاتر فجر سال جاری منتشر و به شکل وسیع در نمایشگاه کتاب سال آتی ارائه شوند. این مجموعه در قطع رقعی منتشر می‌شود و دیگر نام‌آوران هنر نمایش کشورمان نیز به تدریج به فهرست آن افزوده می‌شوند. 

*اطلاعیه دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر 

اطلاعیه‎ای از سوی دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ضمن تشکر از استقبال و ارسال پیشنهادنامه حضور در بخش دیگر گونه‌های اجرایی(تولیدات تازه) جشنواره، اعلام کرده است متقاضیانی که در زمان تعیین شده فراخوان پیشنهادنامه خود را تکمیل و نسبت به ثبت نام در بخش تولیدات تازه دیگرگونه‌های اجرایی اقدام کرده‌اند، باید تا ۲۵ شهریور ماه جاری(فردا) ویدئویی حداکثر ۵ دقیقه‌ای را با مضمون تشریح ایده خود(طبق توضیحات فراخوان) به شماره ۰۹۰۵۴۱۷۵۴۶۷ از طریق پیام رسان واتس اپ ارسال کنند.

پیشنهادنامه‌هایی که فاقد ویدیوی تشریح ایده باشند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت و مهلت ذکر شده نیز تمدید نخواهد شد. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

*نخستین تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد.اولین تیزر نمایش پشت دیوار عمارت به کارگردانی حمید ابراهیمی منتشر شد. مصطفی و علی تیموریان تهیه و تدوین این تیزر را برعهده داشتند.

نمایش پشت دیوار عمارت از امروز 24 شهریور ماه به مدت یک ماه اجرای خود را از ساعت 20 آغاز خواهد کرد و مراسم افتتاحیه و رونمایی پوستر این نمایش از ساعت 19.30 امروز درتماشاخانه سرو با حضور چهره های فرهنگی هنری  هنرمندان مدیران و علاقمندان برگزار خواهد شد.

بازیگرانی که در این نمایش عاشورائی(به ترتیب ورود به صحنه) به ایفای نقش خواهند پرداخت عبارتند از : جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی،  حامد آقایی، فرزاد صبوری، علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی و آرمین افتخارزاده هستند.

 

 

* فراخوان همکاری اداره کل زندان‌ها با اعضای داوطلب خانه تئاتر 

اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی، طی نامه‌ای به مدیر عامل خانه تئاتر درخواست و شرایط همکاری این نهاد را با اعضای داوطلب خانه تئاتر را منتشر کرد.

شرایط این فراخوان به شرح زیر است: اهداف: بهینه سازی اوقات فراغت مددجویان ، ارائه آموزش‌های مختلف در قالب امور هنری از نیروهای توانمند، نحوه همکاری: به صورت قرارداد ساعتی تمام وقت و شرایط:کارشناس کارگردانی مرد ساکن کرج و تهران ، کارشناس ادبیات نمایشی مرد ساکن کرج و تهران و کارشناس نمایش عروسکی زن ترجیحا ساکن ورامین.

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک