چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۲۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۵:۴۴

نامه بسیج کارگران به رئیس دستگاه قضا/ با اهمال‌ در مبارزه با قاچاق برخورد کنید

سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در نامه ای به رییس قوه قضائیه،خواستار برخورد با اهمال کنندگان در اجرای قانون «مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 92» و سامانه های مرتبط به آن شد.
نامه بسیج کارگران به رئیس دستگاه قضا/ با اهمال‌ در مبارزه با قاچاق برخورد کنید,

به گزارش فارس، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در نامه‌ای به رییس قوه قضائیه، خواستار برخورد قاطع با اهمال کنندگان اجرای قانون «مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 92» و سامانه های مرتبط به آن شد.

متن این نامه به شرح زیر است:
 
محضر جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی
ریاست محترم قوه قضاییه
سلام علیکم

پس از حضور حضرتعالی بر مسند ریاست قوه قضاییه و با تدابیر و برخوردهای صورت گرفته طی چند ماه گذشته با مفسدان اقتصادی و ظالمان به حقوق مردم، افزایش امید و اعتمادی در جامعه حاصل گردیده که نوید آینده روشن ایران اسلامی را می دهد.

تولیدکنندگان و کارگران که خط مقدم جنگ اقتصادی هستند با موانع زیادی روبرو هستند که ضربات داخلی برخی از آنها مهلک تر از تحریم های دشمنان ایران عزیز و ملت شریف آن است.

یکی از مهم‌ترین و مهلک‌ترین این ضربات قاچاق و واردات بی‌رویه است. قاچاق و واردات بی‌رویه علاوه بر فراری دادن سرمایه‌ها از بخش تولید، سبب آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی فراوانی برای قشر کارگری گردیده است که فقر، طلاق، اعتیاد، افزایش بزهکاری و سرقت و ... گوشه‌ای کوچک از آسیب‌های بیکاری است.

قاچاق سبب شده است که بازارهای داخلی که باید در اختیار ثمره زحمات کارگر ایرانی باشد در اختیار کالاهای خارجی قرار گیرد و همزمان با تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران ایران، برای کارگران سایر کشورها اشتغال ایجاد شود که اعتراضات فراوانی را از نقاط مختلف کشور به همراه داشته است که عدم برخورد جدی با این مخاطره سبب افزایش اعتراضات کارگری شده است.

وفور کالای قاچاق در جامعه در حالی است که راهکار هوشمندانه و پیشگیرانه ای برای این بلای خانمان سوز وجود دارد و آن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که با گذشت 5 سال و نیم از تصویب آن علیرغم هزینه‌های فراوان و اتلاف وقت زیاد هنوز عملیاتی نشده است و هر روز شاهد کشفیات مقادیر زیادی کالای قاچاق هستیم که بنا به ادعای مسئولین بخش کمی از قاچاق کشف می شود.

با خروج کالای قاچاق از بازار، تولید به معنای واقعی رونق خواهد گرفت و با افزایش اشتغال امید، افزایش سرمایه و اعتماد اجتماعی به آینده روشن ایرانی اسلامی صورت خواهد گرفت.

لذا با عنایت به تدابیر حضرتعالی در برخورد با مفاسد اقتصادی و عدم مماشات با فاسدین و متخلفین درخواست می شود دستور فرمایید برخورد جدی و قاطعی با مسئولینی که در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین راه اندازی سامانه های مرتبط به تکالیف خود عمل نکرده اند صورت گیرد تا مایه عبرت سایر قانون گریزان و ظالمان در حق مردم و کارگران ایرانی شوند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک