پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۸:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۶ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۲۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۶:۱۵

کشاورزان به هیچ عنوان گندم را با خاک قاطی نمی‌کنند/ رد پای دلالان در میان است

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران معتقد است کشاورزان همواره به گندم به عنوان برکت خدا نگاه می‌کنند و قاطی کردن شن و ماسه و یا هر چیز دیگری را با گندم بی‌حرمتی به نعمت خداوند می‌دانند.
کشاورزان به هیچ  عنوان گندم را با خاک قاطی نمی‌کنند/ رد پای دلالان در میان است,

عطاالله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت به هیچ عنوان گندمکاران کشور خاک شن ماسه و یا فضولات قاطی گندم نمی‌کنند آنچه که اخیراً در رسانه ها مطرح شد شن و ماسه و فضولات حیوانی با گندم قاطی شده و تحویل مراکز خرید داده اند این کار از سوی دلالان و قاچاقچیان بوده که همواره دنبال سود خودشان هستند.

وی ادامه داد در ماه های گذشته برخی دلالان سودجو گندم از کشاورزان خریداری کرده اند و اکنون به خاطر این که پول بیشتری نصیب شان شود آن را با خاک و شن و ماسه مخلوط کرده و به یکی از مراکز خرید تحویل داده بودند.

مدتی پیش  در گنبد کاووس یک کامیون گندم مخلوط به خاک و شن و ماسه و نیز فضولات حیوانی زمان تحویل به مرکز خرید گندم توسط نیروهای انتظامی شناسایی و پس از رهگیری ۱۳ کامیون نیز به همین منوال در یکی از مرغداری‌های اطراف کشف شده است.

هاشمی توضیح داد کشاورزان همواره به گندم به عنوان برکت خدا نگاه کرده‌اند و قاطی کردن شن و ماسه و یا هر چیز دیگری را با گندم بی‌حرمتی به نعمت خداوند می‌دانند کسانی که در روستا زندگی کرده‌اند، می دانند که گندم نان و آرد آنچنان حرمتی بین روستاییان دارد که هر کسی به خودش اجازه نمی دهد این نعمت خدا را ضایع، خراب و یا تباه کند و آن را گناه بزرگ می دانند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در پاسخ به اینکه 14 کامیون گندمی که در گنبد کاووس با خاک  قاطی شده بود کار چه کسانی بود؟ گفت: اینها کار دلالان و قاچاقچیان بود که پیش از این گندم را از کشاورزان خریداری کردند به امید آن که در روزهای آینده به قیمت بالاتری بفروشند و چون قیمت بالا نرفت چنین کار بدی را مرتکب شدند و محموله‌های گندم را همراه با خاک به مراکز خرید تحویل داده‌اند.

 وی ادامه داد البته دولت هم مقصر است چرا که پول گندمکاران را به موقع تحویل نمی داد و کشاورزان مجبور بودند تسلیم پیشنهادهای اغوا کننده دلالان بشوند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در ادامه گفت: رئیس انجمن صنایع غذایی گفته است که امسال 700 هزار تن شن و ماسه و فضولات حیوانی قاطی گندم شده است که این به هیچ عنوان درست نیست چرا که این رقم 10 درصد خرید تضمینی کل کشور است که به هیچ عنوان نمی‌تواند واقعیت داشته باشد.

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک