چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۲۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ساعت ۱۳:۱۱

نمایندگان دانش‌آموزان: نتایج کنکور نشان داد، امکانات در اختیار آقازاده‌هاست

نمایندگان مجلس دانش‌آموزی خطاب به وزیر آموزش وپرورش، گفتند: نتایج کنکور امسال نشان داد، امکانات در اختیار طبقات خاص و فرزندان آقازاده‌هاست، این صدای ۱۴ میلیون دانش‌آموز ایرانی است، مدارس دولتی را دریابید.
نمایندگان دانش‌آموزان: نتایج کنکور نشان داد، امکانات در اختیار آقازاده‌هاست,

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی در محل مجلس قدیم با حضور وزیر آموزش وپرورش برگزار شد‌.

در این نشست جمعی از دانش‌آموزان با سخنانی در مقابل وزیر آموزش وپرورش به بیان مشکلات مدارس، دانش‌آموزان و آموزش و‌پرورش پرداختند.

نتایج کنکور نشان داد امکانات در اختیار آقازاده‌هاست

 نخستین نماینده دانش‌آموزان در سخنانی گفت: زیربنای ترقی و پیشرفت هر کشور آموزش است و اگر به منافع سودجویان گره بخورد شاهد عقب‌گرد خواهیم بود. کنکور ماحصل تبعیض و ناعدالتی است، از میان نفرات برتر کنکور امسال  70 درصد سمپادی و 14 درصد غیردولتی و بقیه از مدارس نمونه دولتی بودند و سهم مدارس دولتی صفر درصد است و این یعنی امکانات در اختیار آقازاده‌ها است و سهم بچه‌های محروم صفر این درد را به که بگوییم.

این صدای 14 میلیون دانش‌آموز است، به فکر‌ مدارس دولتی باشید

دانش‌آموز پسر دیگری به عنوان نماینده دانش‌آموزان در سخنانی به تبعیض میان دانش‌آموزان محروم و دانش‌آموزان مرفه اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزانی هستند که نگران تامین هزینه‌های کتاب‌های درسی هستند و در مقابل گروهی دیگر با حمایت والدین به شکل میلیونی برای کتاب‌های کمک آموزشی هزینه می‌کنند و این فاجعه عدالت آموزشی است، برخی دانش‌آموزان برای خرید لوازم‌التحریر با مشکل مواجه می‌شوند و برخی در مناطق یک تا سه تهران به فکر‌ تور اروپاگردی هستند.

فرزندان مسئولان و افرادی که بی‌خبر از مشکلات دانش‌آموزان مناطق محروم هستند این صدای ماست صدای 14میلیون دانش‌آموز ایرانی آیا فکری به حال دانش‌آموزان مدارس دولتی کرده‌اید که صفر درصد سهم نفرات برتر کنکور را داشتند وقتی ما به فکر دانش‌آموزان مناطق محروم نیستیم نه کربلا و نه امام حسین منتظر ما نیست.

اعتراض دانش‌آموز کلیمی به تدوین کتاب‌های درسی اقلیت‌ها

نوید خاکشور‌ دانش‌آموز کلیمی در سخنانی گفت: کتاب‌های درسی از مهمترین منابع یادگیری هستند و گنجاندن اطلاعات متعدد و عدم توجه به کاربردی بودن و توجه بیش از حد به کسب نمره از مسائل آموزش‌و‌پرورش است، کتاب تعلیمات دینی اقلیت‌ها که در دهه 30  نوشته شده است با کتابی که در سال 97 تدوین شده است به لحاظ محتوا هیچ تفاوتی ندارند مگر سایر کتاب‌ها هر سال بازنگری نمی‌شوند سوال این است که فرق کتاب اقلیت‌ها و این دانش‌آموزان با سایرین چیست و وقتی این دانش‌آموزان حتی کتاب مناسبی ندارند و کتابی که مادر و پدرشان هم آن را خوانده‌اند، می‌خوانند، این  یک تبعیض است.

کاشفی پور نماینده دانش آموزان از سمنان

آسیب‌های اجتماعی در فضای جامعه و مدرسه باعث شده است فضای مدرسه به جای اینکه امید داشته باشد به سمت ناامیدی برود، آسیب‌های اجتماعی جامعه اکنون وارد مدارس و فضای پرورشی و فرهنگی شده است. این خطر برای دانش‌آموزان است‌. اگر فضای نشاط را نداشته باشیم آینده نگران‌کننده است. آسیب‌های اجتماعی امروز از بزرگسالان گذر و پشت درهای مدارس است‌.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک