جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۲:۳۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۲۵ - اذان مغرب:۲۰:۰۲:۲۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ساعت ۸:۲۰

پشت پرده داروی درمان صرع/ واکنش سازمان غذا و دارو

اخیر تبلیغاتی برای درمان صرع با داروی تولید داخل انجام می شود که سازمان غذا و دارو، هیچ گونه مجوزی برای آن صادر نکرده است.
پشت پرده داروی درمان صرع/ واکنش سازمان غذا و دارو,

به گزارش خبرنگار مهر، بیماران مبتلا به صرع و کسانی که دچار تشنج های شدید می شوند، همواره می بایست تحت مراقبت های دارویی باشند. 

داریوش نسبی طهرانی مدیرعامل انجمن صرع ایران، از دارو به عنوان درمان اصلی بیماران مبتلا به صرع نام برد و گفت: در بحث درمان بیماران مصروع، دو مسئله وجود دارد. نخست، اینکه دارو وجود داشته باشد و مسئله دوم، در دسترس بودن دارو است. البته زمان دسترسی به دارو می‌تواند برای بیماران مصروع، حیاتی و آسیب زننده باشد. یعنی اگر به موقع و در زمان کوتاه، به دارو دسترسی نداشته باشند، می‌تواند برای آنها خطرناک باشد.

وی با اشاره به وجود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور، افزود: وابستگی این بیماران به دارو بالاست و نمی‌توان به یکباره داروی آنها را تغییر داد.

درمان های دارویی این دسته از بیماری های خاص که هزینه زیادی دارد، بعضا باعث می شود عده ای بخواهند از این امکان برای کسب درآمد سواستفاده کنند. به طوری که اخیرا، شاهد تبلیغ یک قلم داروی گیاهی تولید داخل هستیم که عنوان می شود این دارو برای درمان صرع و کنترل تشنج، مفید است.

بهتر است به قسمت هایی از تبلیغات این داروی گیاهی توجه کنید: «اگر از درد کشیدن عزیزان و دوستان در برابر بیماری صرع و تشنج رنج می برید،
اگر از مراجعه های مکرر به مراکز درمانی خسته شده اید؟ نگران نباشید ما برای شما داروی منحصر به فرد و کاملا ارگانیک را پیشنهاد می کنیم که در مدت زمان بسیار کوتاهی توانسته تعداد کثیری از بیماران مبتلا به صرع و تشنج بسیار شدید را درمان کند.

این کپسول که کاملا گیاهی و ارگانیک بوده و بدست توانمند متخصصان ایرانی ساخته شده توانسته جامعه پزشکی را به شوک وا دارد. و در درمان قطعی و تدریجی صرع و تشنج حاد بسیاری از بیماران موثر واقع گردد. این دارو در تقویت حافظه، درمان آلزایمر، تقویت قوای جسمی و بالا بردن سطح یادگیری بسیار تاثیر گذار بوده و هست.»

در همین حال، سازمان غذا و دارو نسبت به این تبلیغات واکنش نشان داده است.

مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، تولید و عرضه  این محصول هیچ گونه مجوزی از سازمان غذا و دارو ندارد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک