دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۶:۲۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۵۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۸:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۲۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ساعت ۸:۲۲

آمریکا با کاهش نرخ بهره سرِسپرده‌گذاران کلاه گذاشت/سردرگم شده‌ایم

میلیاردر و سرمایه‌گذار معروف، لئون کوپرمن معتقد است که فدرال‌رزرو با کاهش نرخ بهره سر کسانی که پول خود را پس‌انداز می‌کنند کلاه می‌گذارد.
آمریکا با کاهش نرخ بهره سرِسپرده‌گذاران کلاه گذاشت/سردرگم شده‌ایم,

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، میلیاردر و سرمایه‌گذار معروف، لئون کوپرمن معتقد است که فدرال‌رزرو با کاهش نرخ بهره، که امسال برای دومین بار اتفاق افتاد، سر کسانی که پول خود را پس‌انداز می‌کنند کلاه می‌گذارد.

کوپرمن گفت: من با دو عضو هیات‌مدیره فدرال‌رزرو که مخالف کاهش نرخ بهره بودند موافق هستم. نرخ بهره همین پیش از این هم خیلی پایین بود. 

او گفت: از این زاویه به این اقدام نگاه کنید؛ شما ۳۵ تا ۴۰ درصد مالیات پرداخت می‌کنید، حالا اگر شانس داشته باشید ۲ درصد روی پس‌انداز خود سود دریافت می‌کنید. در واقع شما ۶۰ درصد از این ۲ درصد را دریافت خواهید کرد که ۱.۲ درصد خواهد شد. نرخ تورم به ۲ درصد نزدیک می‌شود، یعنی شما با پس‌انداز خود سود منفی خواهید داشت. 

کوپرمن همچنین ضعف کنونی اقتصاد را مستقیما مربوط به گفتمان تعرفه‌ای رییس‌جمهور آمریکا دانست. او می‌گوید: آنچه که رییس‌جمهور در مقابل چین انجام می‌دهد قابل درک است، اما تهدید کردن مکزیک، تهدید کردن کانادا و تهدید اروپا با عقل جور در نمی‌آید. 

او اضافه کرد: این کار باعث شده است که جامعه تجاری دچار سردرگمی شوند، آنها نمی‌دانند خط تولید خود را کجا ببرند، آنها نمی‌دانند کجا کارخانه بسازند و بنابراین از سرمایه‌گذاری‌های خود می‌کاهند. 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک