جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ساعت ۸:۳۰

ارتباط قدرت عضلانی با عمر سالمندان

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه تافتس آمریکا انجام شده، قدرت عضلانی سالمندان را با میکروبیوم روده مرتبط دانسته و در ادامه قدرت عضلانی را عاملی برای افزایش عمر توصیف کرده‌ است.
ارتباط قدرت عضلانی با عمر سالمندان,

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛  مطالعات دانشمندان دانشگاه تافتس در آمریکا قدرت عضلانی سالمندان را با میکروبیوم روده مرتبط دانسته و در ادامه قدرت عضلانی را عاملی برای افزایش عمر توصیف کرده‌ است.

طبق نمونه‌گیری‌هایی از مدفوع سالمندان میکروبیوم روده آنها باکتریهای موجود در افراد بالغ متفاوت است و بخشی از این میکروبیوم مکانیسم مرتبط با قدرت عضلانی را تشریح می‌کند؛ این باکتری‌های خوب بدن در بدن سالمندانی که فعالیت بدنی دارند بیشتر وجود دارد که باعث افزایش طول عمر آنها می‌شود.

با توجه به اینکه با افزایش سن قدرت و حجم عضلات کاهش می‌یابد درصد آسیب‌پذیری استخوان‌ها هم بیشتر می‌شود اما با فعالیت بدنی و تقویت عضلات در پیری علاوه بر جلوگیری از آسیب رسیدن به استخوان‌ها می‌توان میزان باکتری‌های مفید روده‌را هم افزایش داد که در نهایت به افزایش ظول عمر می‌انجامد.

این تحقیقات البته با نمونه 3900 نفری در برزیل انجام شده‌ بود و ارتباط طول عمر داوطلب 41 تا 85 ساله با میانگین سنی 59 سال را با قدرت عضلانی آنها نشان داده بود.

 

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک