شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۳۸ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۱۷ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۱۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ساعت ۱۳:۵۲

کشف بیست قمر جدید در اطراف زحل

محققان آمریکایی موفق به شناسایی بیست قمر جدید در اطراف سیاره زحل شدند و با این کشف جدید مشتری از نظر تعداد قمرهای شناخته شده در رتبه دوم بعد از زحل قرار گرفت.
کشف بیست قمر جدید در اطراف زحل,

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، مشتری برای مدت های متمادی افتخار برخورداری از بیشترین تعداد اقمار را در منظومه شمسی در اختیار داشت، اما ستاره شناسان دانشگاه های یو سی ال ای و کارنگی بیست قمر جدید زحل را شناسایی کرده اند و با این حساب زحل هم اکنون دارای در مجموع 82 قمر بوده و لذا تعداد قمرهای آن سه برابر مشتری است.

شناسایی قمرهای جدید زحل با استفاده از تلسکوپ سوبارو در هاوایی انجام شده است، تمامی این قمرها در حدود 5 کیلومتر پهنا داشته و یکی از آنها دورترین قمر شناسایی شده زحل است. از 20 قمر کشف شده 17 قمر در جهتی مخالف با جهت گردش سیاره زحل به دور خود در حال گردش به ور آن هستند.

دو قمر تازه شناسایی شده هم در فاصله نسبتا نزدیکی به زحل قرار دارند و هر بار در زمانی معادل با دو سال زمینی به دور زحل می چرخند. پژوهشگران در تلاش برای شناسایی منشا شکل گیری این قمرهای تازه شناسایی شده هستند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک