یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۲۹:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۰:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۳۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ساعت ۱۴:۱۳

رها سازی ۲۲ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی خوزستان

معاون آبزی پروری شیلات خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 22 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی استان خوزستان رهاسازی شده است .
رها سازی 22 میلیون قطعه  بچه ماهی  در منابع آبی خوزستان,

کوروش میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 22 میلیون قطعه شامل 11 هزار و صدهزار قطعه لارو ماهیان بومی و 11 هزارو 270 هزار قطعه انواع بچه ماهی در منابع آبی استان رهاسازی شده است .

وی هدف از رهاسازی بچه ماهیان بومی  توسط  اداره کل شیلات خوزستان‌ را حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان عنوان کرد و افزود: این اقدام در جهت افزایش تولید آبزیان، کمک به حفظ ذخایر ارزشمند ماهیان بومی، ایجاد اشتغال پایدار و کمک به معیشت افراد بومی در منابع آبی، تولید و رها سازی شد.

معاون آبزی پروری شیلات خوزستان با بیان اینکه وقوع  سیلاب در بهار امسال سبب بروز‌ خساراتی نسبتا سنگین‌  به تاسیسات مراکز تکثیر ماهیان گرمابی و بومی محل تامین بچه ماهی شد، گفت:  آبگرفتگی و قطعی برق ناشی از این رخداد سبب شد علاوه بر اتلاف زمان تکثیر به تاسیسات الکترومکانیکال مراکز بازسازی ذخایر آبزیان خساراتی وارد شود‌.

میرزایی بیان کرد: علاوه بر این آمار  تعداد 2 هزارو 300 هزار قطعه بچه ماهی تولیدی در اختیار مزارع پرورش ماهی بخش خصوصی استان قرار گرفت.

وی عمده محل‌های رها سازی بچه‌ ماهی را تالابهای شادگان و هورالعظیم، رودخانه های کرخه، دز، کارون، مارون و تعدادی آب بندان برشمرد و عنوان کرد: رهاسازی بچه ‌‌ماهیان  موجب افزایش تولید آبزیان و اشتغال جوامع محلی شده است.

انتهای پیام/خ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک