یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس بین الملل | کد خبر: ۲۸۲۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ساعت ۱۶:۳۱

اقدام معنی‌دار سفیر ترکیه در لبنان

سفیر ترکیه در لبنان به جولان در میان ساکنان طرابلس در شمال لبنان پرداخت و در این حین شعارهایی در حمایت از تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه سر داده شد.
اقدام معنی‌دار سفیر ترکیه در لبنان,

به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری فارس، همزمان با ادامه تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه، «هاکان چاکل» سفیر ترکیه در لبنان به طرابلس رفت؛ طرابلس بزرگترین شهر سنی‌نشین در شمال لبنان است و تعدادی زیادی از اهالی آن موضع موافقی با دولت سوریه ندارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، چاکل علاوه بر طرابلس به شهرهای «عکار و المنیه» نیز رفت و بنا به ادعای این خبرگزاری مورد استقبال تعداد زیادی از اهالی این شهرها قرار گرفت.

 

در ادامه این گزارش آمده است، همزمان با سفر چاکل به این مناطق، شعارهایی در راستای حمایت از ترکیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور و نیز عملیات موسوم به «نبع السلام» (چشمه صلح) در خاک سوریه سر داده شد.

تعدادی از ساکنان طرابلس نیز روز جمعه (دو روز پیش) با برگزاری تجمعی در منطقه «البداوی» و در مسیر بین‌المللی که شمال لبنان را به مرز سوریه متصل می‌کند، به حمایت از عملیات ترکیه پرداختند، خبرگزاری آناتولی این تجمع را پوشش داد و با برخی از شرکت‌کنندگان مصاحبه کرد.

ترکیه از هفدهم مهرماه عملیات موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز کرده و علیرغم مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی در حال ادامه آن است.

انتهای پیام/م

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک