شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۱:۰۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۴:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۸۲۳۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ساعت ۱۲:۱۳

رابطه ضربان قلب و تصادف مشخص شد

نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد اگر همزمان با ضربان قلب انسان در حین رانندگی، مانعی بر سر راه وی ظاهر شود احتمال تصادف کردن وی افزایش می یابد.
رابطه ضربان قلب و تصادف مشخص شد,

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیوساینتیست، محققان انگلیسی برای بررسی تاثیر ضربان قلب افراد بر روی واکنش های طبیعی آنها یک بازی واقعیت مجازی رانندگی را طراحی کرده اند.

اجرای این بازی نشان داد، وقتی شرکت کنندگان در حال رانندگی هستند و موانعی به شکل ناگهانی بر سر راه آنها ظاهر می شود شانس رد کردن موانع در صورت عدم نواخته شدن ضربان قلب در آن لحظه افزایش می یابد.

اما اگر مواجهه با موانع همزمان با آغاز ضربان قلب باشد، احتمال تصادف افزایش می یابد. علت این مساله فشرده شدن بطن های قلب در حین ضربان آن است که تمرکز انسان را کاهش داده و احتمال تصادف را افزایش می دهد. در این وضعیت توانایی مغز برای پردازش داده های دریافتی چشم نیز کاهش می یابد.

 

به بیان دیگر، اگر فردی در حال رانندگی باشد و به علت هیجان یا عصبانیت ضربان قلب وی سریع و تند باشد احتمال تصادف وی به شدت افزایش می‌یابد و لذا ضروری است در این حالت از رانندگی پرهیز شود.

گفتنی است، ضربان شدید قلب بر روی حافظه نیز تاثیر منفی می‌گذارد و افراد توانایی بیشتری برای حفظ کردن لغات در فاصله مابین دو ضربان قلب دارند، اما در لحظه ضربان قلب توانایی حافظه هم کمتر می‌شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک