چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۱:۵۰ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۲۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ساعت ۱۴:۲۶
استاندار خراسان شمالی:

کاهش نرخ تورم در استان کلید خورد/بانوان توانمند برای پست های مدیریتی معرفی شوند

استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به وجود نرخ تورم بالا در استان، موضوع بررسی و آسیب شناسی این مسئله و اقدام برای کاهش این نرخ در استان آغاز شد.
 کاهش نرخ تورم در استان کلید خورد/بانوان توانمند برای پست های مدیریتی معرفی شوند,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: درحالیکه سطح درآمدی مردم پایین است، میزان نرخ تورم در استان بالا است.

شجاعی گفت: اداره کل اقتصاد و دارایی استان سه ماه است که به بررسی وضعیت و آسیب شناسی نرخ تورم در اقلام و خدمات در استان ورود کرده است تا نسبت به کاهش تورم در استان اقدام شود.

وی با تاکید بر این نکته که در همین زمینه تمامی دستگاه های اجرایی استان ملزم به همکاری با اداره کل اقتصاد و دارایی استان هستند، افزود: دستگاه های اجرایی با اختصاص نیروی ثابت و کارآمد باید به رسیدگی به این موضوع کمک کنند.

وی همچنین گفت: اتحادیه ها نیز می بایست در این زمینه همکار اداره کل اقتصاد و دارایی استان باشند.

استاندار خراسان شمالی در ادامه به وضعیت دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان اشاره کرد و گفت: دفتر مدیریت امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی با اداره کل آموزش و پرورش استان در همکاری با یکدیگر نسبت به بررسی این موضوع و ارائه برنامه ملزم شده اند تا اقدمات برای افزایش نرخ باسوادی استان به سطح میانگین کشوری اجرایی شوند.

وی همچنین درباره عمل به طرح میثاق با ایثارگران در سطح استان نیز بیان کرد: خیلی بد است که دغدغه های خانواده جانبازان و ایثارگران در روز ملاقات عمومی به استانداری منعکس شود درحالیکه زندگی آنان گرفتار مشکلاتی بوده که رسیدگی نشده بودند.

وی دستور داد: تمامی مدیران در هر شهرستان باید در هر هفته به خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدا سربزنند و جویای مشکلات آنان و رفع آنها باشند.

شجاعی افزود: درصورتیکه حل مشکلات آنان امکانپذیر نشد موضوع را به استانداری اطلاع دهند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی تصریح کرد: رسیدگی به امورات این خانواده ها، کمترین حق این خانواده ها است.

وی خواستار شد: بنیاد شهید استان نیز به طور مستمر به استانداری گزارش دهد که مدیران اجرایی استان به این طرح عمل می کنند یا خیر!

استاندار خراسان شمالی در خاتمه به موضوع انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در دستگاه های اجرایی نیز اظهار کرد: مدیران اجرایی دستگاه ها، بانوان توانمند را برای پست های مدیریتی به استانداری معرفی کنند.

شجاعی تصریح کرد: انتظار است که مدیران اجرایی استان در این زمینه خساست به خرج ندهند تا از این ظرفیت بهره برداری شود.

انتهای پیام/قهرمانی  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک