چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۱:۵۰ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ساعت ۹:۱۶

تزریق واکسن، بهترین راه مقابله با ابتلا به بیماری هپاتیت بی

کارشناس مسئول بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی با بیان اینکه امروزه، یکی از چالش‌های بزرگ بهداشتی در سطح جهان که سالانه سلامت میلیون‌ها نفر را درگیر و منجر به ناتوانی و مرگ آنها می‌شود، بیماری هپاتیت است، گفت: بهترين راه مقابله با ابتلا به بيماري هپاتيت بي، تزريق واکسن است.
تزريق واکسن، بهترين راه مقابله با ابتلا به بيماري هپاتيت بي,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، فلورا انفرادی اظهار کرد: کبد يکي از مهم ترين اعضاي بدن است که نقش حياتي در زندگي فرد ايفا می کند و وظيفه اوليه آن تصفيه هر چيزي است که انسان می خورد.


وی با بیان اینکه کبد در مراقبت از عفونت ها کمک مي کند و ميکروب ها و ساير مواد سمي را از خون خارج می کند، نقش کبد در سلامت انسان را حیاتی دانست.


وی با اشاره به اینکه همچنين کبد مسئول ذخيره انرژي براي به حرکت در آوردن عضلات و کنترل قند خون و تنظيم کلسترول است، ادامه داد: کبد مسئول کنترل چندين هورمون و آنزيم ديگر نیز می باشد. 


دکتر انفرادی خاطرنشان کرد: هپاتيت که از نظر لغوي به معناي التهاب کبد است مي تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله بسياري از داروها، ويروس هاي مختلف، بيماري هاي خود ايمني و بيماري هاي ژنتيکي پديد می آيد.


وی تصریح کرد: ويروس هپاتيت بي عامل بروز این بيماري در انسان بوده و بر اساس آخرين گزارشات سازمان بهداشت جهاني، بیش از 400 ميليون نفر در سراسر جهان حامل ويروس هپاتيت بي هستند.


دکتر انفرادی اضافه کرد: اين بيماري پس از بيماري سل و مالاریا شايع‌ترين بيماري عفوني و مسري است.


این کارشناس با بیان اینکه ويروس هپاتيت بی در اثر برخوردهاي ساده روزانه مانند صحبت کردن، دست دادن، بوسيدن، در آغوش گرفتن و يا در مکان هايي مانند استخرها منتقل نمي شود .


دکتر انفرادی افزود: ازدواج براي دختران و پسران مبتلا به هپاتيت بي منعي ندارد و طرف مقابل بايد آزمايش داده و پس از آن تحت واکسن هپاتيت بي قرار گيرد.


وی اضافه کرد: واکسيناسيون هپاتيت بی بهترين راه مقابله با این بیماری است به همين دليل واکسيناسيون آن در تمامی نوزادان و افراد در معرض خطر انجام مي‌شود.

 

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک