چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ساعت ۹:۲۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی  خبر داد:

اقامت بیش از ۱۰ هزار مسافر در بوم گردی‌های خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به افزایش روز افزون استقبال از بوم گردی‌ها در استان گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی طی تابستان امسال بیش از 10 هزار مسافر و گردشگر را اقامت دادند.
اقامت بيش از 10 هزار مسافر در بوم گردي‌هاي خراسان شمالي,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: در تابستان امسال، 10 هزار و 48 مسافر و گردشگر، بوم گردی‌های استان را برای اقامت خود انتخاب کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 3 هزار و 328 نفر بوده است.

 

وی افزود: 33 اقامتگاه بوم گردی در خراسان شمالی فعالیت دارند که تعدادی از آن‌ها توانسته‌اند درزمینهٔ جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موفق عمل کنند و در بیشتر روزهای تابستان، ظرفیت اقامتی آن‌ها تکمیل بود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی عنوان کرد: با مطرح‌شدن تعدادی از بوم گردی‌ها در سطح ملی، در حال حاضر تورهای گردشگری و مسافران از اقصی نقاط کشور در بوم گردی‌های استان اقامت می‌کنند و از طبیعت پاییزی استان بهره می‌برند.

 

یزدان پناه گفت: گردشگران در این اقامتگاه‌ها می‌توانند از فرهنگ، آداب‌ورسوم و آیین‌های بکر و دست‌نخورده مناطق مختلف، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع‌دستی زنان و مردان روستانشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.

 

وی با تأکید بر اینکه از طرح‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری و روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر دارند در راستای ایجاد اشتغال روستایی حمایت و استقبال خواهد شد، اظهار داشت: با همراهی روستائیان می‌توان زمینه مساعدی برای جذب گردشگر از طریق گسترش بوم گردی‌ها فراهم کرد.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک