چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۱:۵۰ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۸:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ساعت ۹:۲۲
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی خبر داد:

طرح غربالگری بینایی کودکان در خراسان شمالی تا ۳۰ آبان ادامه دارد

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: طرح غربالگری بینایی کودکان ۳-۶ سال در سطح استان از روز یازدهم آبان افتتاح شده و تا ۳۰ آبان ماه نیز ادامه دارد.
طرح غربالگری بینایی کودکان در خراسان شمالی تا 30 آبان ادامه دارد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، اسماعیل قربانی ، مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: در این طرح پنج مرکز تخصصی مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا در استان در حال فعالیت هستند.

قربانی اظهار داشت: تعداد پایگاه های غیردائمی نیز  100 عدد است و همچنین در خانه های بهداشت و همچنین تمامی مهدکودک‌های سراسر استان نیز غربالگری مذکور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه در سه سطح انجام می‌شود، تصریح کرد: در سطح اول برنامه، مجریان غربالگری برنامه را اجرا می‌کنند و سپس در صورت بروز مشکل بینایی برای کودک، وی را به بینایی سنج همکار برنامه ارجاع می‌دهند که مرحله دوم برنامه می‌باشد.

قربانی افزود: در صورت سالم نبودن چشم، کودک به مرحله سوم برنامه ارجاع می‌شود که شامل معاینه و حتی عمل جراحی توسط پزشک همکار برنامه می‌باشد.

شایان ذکر است که تمامی هزینه های این برنامه توسط بهزیستی استان تامین می‌گردد.

وی عنوان کرد: هم‌استانی های گرامی این موضوع را جدی گرفته و خواهش بنده این است که حتما کودکان خود را در مراکز مشخص شده مورد معاینه قرار دهند.

تنها هزینه اندکی که در این مراکز اخذ می‌شود به سبب هزینه خود دفاتر و پذیرش کودک است و هیچ هزینه‌ای جهت معاینه دریافت نمی‌شود.

 

انتهای پیام/ 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک