جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۵/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۴:۳۶ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۱۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۵:۲۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ساعت ۹:۱۳

رژیم غذایی کتوژنیک به مقابله با آنفلوانزا کمک می کند

رژیم غذایی کتوژنیک که حاوی گوشت، ماهی، مرغ و سبزیجات غیرنشاسته ای است به مقابله با ویروس آنفلوانزا کمک می کند.
رژیم غذایی کتوژنیک به مقابله با آنفلوانزا کمک می کند,

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات محققان دانشگاه یل آمریکا نشان می دهد رژیم غذایی کتوژنیک موجب فعال شدن زیرمجموعه سلولهای T در ریه ها که با واکنش سیستم ایمنی به آنفلوانزا مرتبط نیستند، می شود و در نتیجه تولید مخاط در سلول های مجاری هوا افزایش یافته و به شکل موثری ویروس به دام می افتد.

محققان دریافتند موش های تغذیه شده با رژیم غذایی کتوژنیک در مقایسه با موش های تغذیه شده با رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات ها، توانایی بهتری در مبارزه با ویروس آنفلوانزا داشتند.

همچنین محققان دریافتند رژیم غذایی کتوژنیک موجب آزادشدن سلول های T گاما دلتا می شود؛ این سلول های سیستم ایمنی موجب تولید مخاط در پوشش سلولی ریه ها می شود. درحالیکه رژیم غذایی پرکربوهیدارت چنین کاری انجام نمی دهد.

زمانیکه موش ها بدون ژن کدگذاری کننده سلول های T گاما دلتا پرورش داده شدند رژیم غذایی کتوژنیک هیچ نقش محافظتی در مقابله با ویروس آنفلوانزا نداشت.

«ویشا دیپ دیکشیت»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان می دهد که بدن برای تولید کتون از غذای مصرفی چربی می سوزاند و در نتیجه سوخت مقابله با عفونت آنفلوانزا را برای سیستم ایمنی تامین می کند.»

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک