جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۲:۳۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۲۵ - اذان مغرب:۲۰:۰۲:۲۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ساعت ۱۵:۵

انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نمی‌شود/زورگویی و قلدری خوب نیست!

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نخواهد شد، در واکنش به ابهامات هیات تهران گفت: آقای گل‌محمدی بهتر است در حد مسئولیت خودش صحبت کند.
انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نمی‌شود/زورگویی و قلدری خوب نیست!,

عبدالکاظم طالقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تداوم ابهامات درباره انتخابات هیات فوتبال استان تهران پرداخت و به اظهارات رضا گل محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان تهران مبنی بر اینکه «شیرازی باید استعفا بدهد تا انتخابات برگزار شود» واکنش نشان داد.

طالقانی که عضو کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال هم هست، به اتفاقات رخ داده در مجمع هیات فوتبال استان گیلان هم اشاره کرد و گفت که انتخابات این استان کاملا قانونی بوده است.

مشروح گفتگوی گروه ورزشی خبرگزاری مهر با طالقانی در ادامه می آید:

* خبرگزاری مهر- آخرین وضعیت برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان تهران بعد از صحبت های اخیر رضا گل محمدی به کجا رسیده است؟

- عبدالکاظم طالقانی: بنده در این مورد به اندازه مسئولیتم صحبت کرده ام و آقای گل محمدی هم در حد مسئولیت خودش صحبت کند!

* آقای گل محمدی عنوان کرده است که تا زمانی که حبیب الله شیرازی رئیس و سرپرست هیات تهران باشد، انتخابات برگزار نخواهد شد.

- فقط می توانم بگویم خدا کریم است؛ همین!

* قانون دقیقا در این مورد چه می گوید؟

- در اساسنامه خیلی روشن آمده است که وظایف چیست. وقتی قانون مشخص است، دیگر ابهامی باقی نمی ماند. جلسات متعددی در این ارتباط برگزار شد. در آخرین جلسه هم تصمیم گرفته شده که انتخابات برگزار شود. دیگر جای سئوالی باقی نمی ماند. فصل الخطاب رئیس فدراسیون است.

* در آخرین جلسه، برگزاری انتخابات مورد موافقت قرار گرفت؟

- من در آن جلسه حضور نداشتم ولی تصویب کردند که اداره کل و وزارت ورزش برای انتخابات نمایندگان خود را معرفی کنند.

* با این حساب انتخابات چه زمانی برگزار می شود؟

- آقایان باید نمایندگان خود را معرفی کنند. به آنها نامه زده ایم که این اتفاق رخ بدهد. البته آنها هم نامه هایی زده اند. مسائلی وجود دارد که تصمیم گیری درباره آن با رئیس فدراسیون است.

* اداره کل به شما نامه زده است؟

- بله؛ آنها عنوان کرده اند باید برای هیات فوتبال سرپرست بگذارید.

* سیاست اداره کل و وزارت ورزش در این مورد با یکدیگر همخوانی دارد؟

- فکر نمی کنم. وزارت ورزش نماینده خود یعنی آقای کاشانی را معرفی کرده است ولی اداره کل هنوز نماینده ای معرفی نکرده است.

* امکان دارد که هیات فوتبال و وزارت ورزش با هم توافقی داشته باشند و پشت پرده هماهنگ بشوند؟

- ما فقط صورت جلسه را می بینیم. آقایان هم باید درست مثل صورت جلسه اقدام کنند. نمی دانم توافقی وجود دارد ولی کلا بحث در این مورد خوب نیست.

* انتخابات هیات فوتبال استان گیلان هم بدون حاشیه نبود و اداره کل این استان بر غیر قانونی بودن و ابطال انتخابات تاکید کرده است.

- هیچ خلافی در انتخابات هیات فوتبال گیلان صورت نگرفته و انتخابات در زمان مقرر برگزار شده است. اینکه مدیر کل ورزش استان به انتخابات نیامده، مسئولیتش با خودش است وگرنه هم اعضای مجمع و هم کاندیداها در جلسه حضور داشتند. رای گیری هم بدون مشکل برگزار شد.

* آیا امکان باطل شدن انتخابات هیات گیلان وجود دارد؟

- خیر، از نظر ما هیچ باطل شدنی در کار نیست. هیچکس نمی تواند انتخابات هیات فوتبال گیلان را باطل کند مگر آنکه خلافی رخ داده باشد. تشخیص آن هم بر عهده هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است. این در قانون آمده است. درست مثل تخلفی که در کرج رخ داد و هیات رئیسه انتخابات را باطل کرد.

* به هر حال این شائبه همواره وجود دارد که فدراسیون گزینه های مدنظرش را در هیات های فوتبالی انتخاب می کند تا در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به کارش بیاید.

- اینطور فکر نکنید! ما به عنوان اجرا کننده دنبال حمایت از هیچکس نیستیم بلکه فقط می خواهیم قوانین را اجرا کنیم. بروید هیات ها را بررسی کنید. آنچه تا الان بوده فقط رعایت قانون بوده است. اینکه فدراسیون بخواهد از یک گزینه حمایت کند درست نیست. برای ریاست هیات فوتبال تهران ۱۳ نفر کاندیدا شده اند. نباید به شعور اعضای مجمع توهین شود. چطور می توان با حضور ۱۳ کاندیدا مجمع را سازماندهی کرد؟ همه اعضا مشخص هستند. ما که  اعضا را مشخص نکرده ایم. عملکرد رئیس سابق و رئیس فعلی هیات باعث می شود که واجدان شرایط، رای بدهند. در انتخابات هیات ها، افراد محدود هستند و نباید به شعورشان توهین کرد و مثلا گفت که با تحمیل رای می دهند. فدراسیون حتی روسای سه هیات خراسان رضوی، هرمزگان کهگیلویه و بویراحمد را به خاطر تخلفات عوض کرده است. تغییر، ضوابط و آدابی دارد که باید انجام شود. اینکه یک نفر بگوید این کار را بکنید، زور است و اصلا خوب نیست. این در واقع قلدری است.

* یعنی الان اداره کل ورزش تهران به فدراسیون فوتبال زور می گوید و قلدری می کند؟

- این را خودتان نتیجه بگیرید! ما می گوییم این قانون است ولی می گویند اینرا رها کنید و چیزی که ما می گویم انجام بده. پس این همه دست اندارکاران فوتبالی اشتباه می کنند آنوقت این آقا درست می گوید؟! وزیر وقت ورزش و معاونش در مجمع فدراسیون فوتبال به قوانین و مثلا ماده ۱۸ رای داده است. این ماده می گوید تمام قوانین عضوهای فدراسیون باید به تایید هیات رئیسه برسد.

* به عنوان سئوال پایانی؛ بحث سرمربی تیم ملی و تغییر مارک ویلموتس به کجا رسید؟

- درباره تیم ملی اظهارنظر نمی کنم و باید از آقای تاج بپرسید. فضای کلی را سخنگوی فدراسیون اعلام کرد. تصمیم نهایی را هیات رئیسه با دستور تاج می گیرد. ان شاءالله طوری تصمیم گرفته شود که به سود کشور باشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک