سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱/۲۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ساعت ۱۶:۲۸
معاون توسعه مدیریت وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

اجرای طرح ابرار برای بهسازی راه های روستایی کشور روی میز وزارت راه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: اجرای طرح ابرار برای بهسازی و احداث بیش از پنج هزار کیلومتر راه روستایی کشور طی دو سال آینده در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
اجرای طرح ابرار برای بهسازی راه های روستایی کشور روی میز وزارت راه,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، مهدی عبوری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: تعادل بخشی به استقرار نظام جمعیتی از جمله برنامه های اولویت دار و  بسیار مهم در سند توسعه استان ها است که در این زمینه وزارت راه و شهرسازی و ادارات کل راه و شهرسازی استان ها نقش بسیار مهمی در تحقق آن دارند.

عبوری عنوان کرد: این مهم با طرح و بررسی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها همچنین کارگروه های مختلف استان ها همچنین تهیه برنامه برای آن باید شتاب بگیرد که حاصل آن تحقق تغییرات بسیار خوب در مناطق کمتر توسعه یافته شهری خواهد بود.

وی بیان کرد: برای تحقق این برنامه، طرح های بازآفرینی شهری و اقدام ملی مسکن در دولت تدبیر و امید تدوین و در دستور کار قرار گرفته اند تا مناطق بافت فرسوده و حاشیه نشین را متحول کند.

وی افزود: برای همیاری ساکنان این مناطق هدف، مشوق هایی همانند ارائه تسهیلات تبصره ای و اعمال تخفیفات برای صدور پروانه های ساختمانی در این دو طرح تعریف شده اند.

عبوری در ادامه اجرای این دو طرح را نیز اشتغال را برشمرد و گفت: با اجرای این طرح علاوه بر اینکه تولید مسکن رونق خواهد گرفت همچنین فرصت های اشتغالزا به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سایر رشته های مرتبط با این فعالیت اقتصادی نیز میسر می شود.

وی خواستار شد: ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، استانداری ها، شهرداری ها و دیگر نهادهای ذی ربط در تعامل با یکدیگر در پیشبرد این دو طرح ملی، اقدامات موثری را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخن خود به راه های روستایی نیز اشاره و اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی برای بهسازی و احداث راه های روستایی کشور اجرای طرح ابرار را در دستور کار قرار داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: در همین راستا، درصدد هستیم تا طی دو سال آینده پنج هزار و 500 کیلومتر از راه های روستایی اولویت دار کشور بهسازی و احداث شوند.

عبوری خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش ارائه شده، در استان خراسان شمالی چهار هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که 50 درصد آن وضعیت مناسبی ندارد.

به گزارش عصر اترک، امروز ظهر مراسم تکریم مدیر کل پیشین راه و شهرسازی خراسان شمالی ( علیرضا مصطفی زاده بورا) بدون حضور وی انجام و معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان ( عبدالمجید نژاد صفوی) برگزار شد.

بر اساس این گزارش، علت عدم حضورعلیرضا مصطفی زاده دراین مراسم تکریم و معارفه انجام جراحی بینی اش اعلام شد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک