پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۹ - اذان مغرب:۲۰:۰۴:۴۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ساعت ۲۰:۳

نظارت بر شهروندان با ۷۰ میلیون دوربین مداربسته در آمریکا+تصاویر

دولت آمریکا تاکنون ۷۰ میلیون دوربین نظارتی در شهرها نصب کرده است که از طریق مشاهده و بررسی دوربین‌ها، عموم مردم را کنترل می‌کند.
نظارت بر شهروندان با ۷۰ میلیون دوربین مداربسته در آمریکا+تصاویر,

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نصب دوربین‌های مداربسته در مراکز عمومی، در حال تبدیل شدن به یکی از ویژگی‌های زندگی آمریکایی‌ها است؛ استفاده از سیستم‌های پیشرفته و گسترده نظارتی در ایالت‌ها و مراکز عمومی شهر‌های آمریکا توسط پلیس و مراکز امنیتی این کشور، باعث نگرانی در جامعه دموکراتیک آمریکا شده است. 

به عنوان مثال در "منهتن"، پلیس در نظر دارد یک مرکز نظارتی متمرکز ایجاد کند که در آن ماموران می‌توانند هزاران دوربین فیلمبرداری را در مرکز شهر بررسی کنند و دوربین‌های تحت کنترل پلیس فقط در چند سال گذشته در بسیاری از شهرهای دیگر آمریکا گسترش یافته است.

پایگاه خبری "cbs" در گزارشی می‌نویسد، با توجه به مشاهدات و گفته‌های یک شرکت تحقیقاتی ( IHS Markit) در آمریکا، دولت این کشور از طریق مشاهده و بررسی دوربین‌های مداربسته عموم مردم را کنترل می‌کند.

به گفته این شرکت تحقیقاتی، برخلاف دیگر کشورها که مشاغل به مشاهده دوربین مداربسته می‌پردازند، در کشور آمریکا دولت و مقام‌های امنیتی نظارت مستقیم بر کنترل اماکن عمومی دارند.

 بر اساس تحقیقات این شرکت، دولت آمریکا 70 میلیون دوربین نظارتی نصب کرده است که با توجه به جمعیت آمریکا هر دوربین نصب شده، 4.6 نفر را ارزیابی می‌کند؛ دوربین‌های نظارتی نصب شده، بیشتر در بین خرده فروشی‌ها و مراکز تجاری بخش خصوصی، مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و مجتمع‌های اداری و تفریحی متداول است. 

بسیاری از شهرهای آمریکا مانند "دیترویت" در زمینه ایجاد زیرساخت‌های نظارتی، اخیراً دوربین‌هایی را برای نظارت بر ساکنان خانه‌های مسکونی نصب کرده‌اند؛ در "بالتیمور" نیز اداره پلیس برای چندین سال نظارت هوایی مخفی از ساکنان محله‌ها را انجام داده است! 

یکی دیگر از راهکارهای نظارتی برخی از شهرها در آمریکا، نصب "دزدگیر نظارتی" به نام "رینگ رینگ" است؛ به این معنی است که افراد هر محله می‌توانند با پلیس برای نظارت بر دیگر افراد همکاری کند؛ این سیستم شهروندان را به طور گسترده به نظارت بر یکدیگر تشویق می‌کند.

مقامات آمریکایی و طرفداران نظارت در آمریکا می‌گویند که حضور دوربین‌ها باعث کاهش جرم و جنایت می‌شود‌، اما تاکنون شواهد اندکی در مورد این اثر وجود دارد؛ مدافعان حقوق مدنی هشدار داده‌اند که سیستم نظارتی گسترده به راحتی باعث آزار و اذیت افراد بی‌گناه یا حمله به حریم شخصی شهروندان می‌شود.

"ژاکوب سلوم"، مقاله نویس سندیکا نسبت به نتیجه سیستم نظارتی می‌گوید:«حضور روزافزون دوربین‌های عمومی تغییراتی ظریف اما عمیق در شخصیت فضاهای عمومی ما به ارمغان می‌آورد؛ هنگامی که شهروندان توسط مقامات تحت نظر قرار می‌گیرند یا آگاه هستند که در هر زمان ممکن است تحت نظر باشند، خودآگاه‌تر و کم تحرک‌تر می‌شوند.»

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

انتهای‌پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک