شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۲۵۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ساعت ۱۳:۱۴
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد:

فتنه ۸۸ عامل اعمال تحریم ها و فشار اقتصادی بر مردم شد

کارشناس مسائل سیاسی در بجنورد گفت: فتنه 88 شتاب و سرعت توسعه را از کشور گرفت و باعث شد طمع دشمنان بر اعمال تحریم ها بر کشور بیشتر شود که سرانجام منجر به ایجاد فشار اقتصادی بیشتری بر کشور شد.
فتنه 88 عامل اعمال تحریم ها و فشار اقتصادی بر مردم شد,

محمد شیخ زاده، عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: قبل از سال 88 در کشور اقدامات بسیار خوبی در زمینه اقتصادی انجام شد که توسعه زیرساخت ها، احداث مسکن مهر و اشتغالزایی در کشور از جمله این اقدامات بودند.

شیخ زاده گفت: اقدامات این چنینی مسیر رشد و توسعه کشور را زنده کرده بود، با این وجود، متاسفانه با اغتشاشات اتفاق افتاده در سال 88 و بروز فتنه 88، کشور با مشکلات بسیاری در حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مواجه شد.

وی تصریح کرد: این واقعه در سال 88 موجب شد تا شتاب و سرعت از کشور گرفته، به دنبال آن طمع دشمنان بر اعمال تحریم ها بر کشور بیشتر شود که سرانجام منجر به ایجاد فشار اقتصادی بیشتری بر کشور شد.

وی افزود: با این وضعیت بوجود آمده در سال 88 حتی شاهد بودیم کشور در دوره دولت بعدی نیز عملا نتوانست شرایط کشور را به یک وضعیت بهتری هدایت کند.

شیخ زاده در ادامه عنوان کرد: هرگاه انسجام داخلی در کشور کاهش پیدا کند فشار تحریم ها و تهدیدهای دشمن بر کشور بیشتر می شود و رسانه های دشمن نیز فعال تر می شوند.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که دشمن از کوچکترین روزنه ها برای ضربه زدن به کشور استفاده خواهد کرد، گفت: بنابراین باید با وفاق، همدلی، همراهی و اتحاد اثر تحریم ها بر کشور را بی تاثیر کنیم تا دشمن به فکر اعمال تحریم های بیشتر نیفتد.

وی تصریح کرد: درصورتیکه دشمن احساس کند در بین مسئولان با مردم و یا مسئولان با یکدیگر شکافی بوجود آمده است، از این خلاء برای بهره برداری علیه کشور استفاده خواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در بجنورد در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ نظام که از واجبات است، اظهار کرد: بنابراین مهمترین اصل برای جریانات و گروه های سیاسی کشور باید حفظ نظام باشد و نباید اقداماتی را انجام داد تا اتحاد ملی زیر سوال رود و کشور با چالش مواجه شود.

شیخ زاده خاطر نشان کرد: با تکیه بر وفاق و همدلی ملی، بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و بهره برداری از موهبت های اقتصادی در کشور باید بتوانیم مسائل را مدیریت کنیم تا تحریم های دشمن نتواند برای کشور مشکل ایجاد کند و فتنه و توطئه ای دیگر در کشور رخ دهد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک