شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس یاداشت | کد خبر: ۲۸۲۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ساعت ۱۵:۵۷
یادداشت

پاسخ قرآنی به حامی FATF/ آیا با پذیرفتن این لوایح مشکلات بانکی حل می شود!؟

آیا با پذیرفتن معاهده fatf مشکلات کشور حل می شود؟ سوال خیلی مهمی که دولتمردان که به دنبال پیوستن به این طرح ها هستند باید خیلی شفاف پاسخ بدهند.
پاسخ قرآنی به حامی FATF/ آیا با پذیرفتن این لوایح مشکلات بانکی حل می شود!؟,

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری جاجرم،  شب گذشته در گفتگویی یکطرفه در شبکه خبر، معاون حقوقی رئیس جمهور از برکات! پیوستن به دو بند باقیمانده از معاهده FATF (لوایح پالرمو و CFT) سخن می گفت.
 

فارغ از بیان تکرار مکررات و توجیهات و منفعلانه بودن رویکرد سخنان خانمِ حقوقدان، مجری برنامه پرسید که چه تضمینی هست که با پذیرفتن این لوایح، مشکلات بانکی ما حل شود، در حالیکه وزیر خارجه مان هم در اظهار نظری گفته اند تضمینی برای حل مشکلات نیست و این اقدام ما، فقط یک بهانه از بهانه های طرف آمریکایی برای تحریم ها را از او می گیرد؟
 

پاسخ خانم جنیدی، تکرار همین موضع آقای ظریف بود، مضاف بر اینکه فرمودند  شاید مشکلی حل نشود، ولی اوضاع بدتر نمی شود. البته چرا آنهایی که مخالفند، نمی آیند اثبات کنند که با نپیوستن ما، اوضاع بهتر می شود!
 

فارغ از اینکه اگر دولتی ها ادعایی دارند، باید بار اثباتش را هم به دوش بکشند و در هر محکمه ای ابتدا مدعی باید ادعایش را اثبات کند، نه اینکه متهم به دنبال اثبات رفع اتهام برود، ای کاش مسئول دولتی جمهوری اسلامی، آیه ۱۲۰ سوره بقره را می خواند، آنجا که می‌فرماید: "وَلَن تَرضىٰ عَنكَ اليَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم".
 

هیچگاه یهودی و مسیحی از تو راضی نخواهند شد، مگر اینکه از آیین آنان پیروی کنی.
 

اصلا بهانه اصلی تحریم و دشمنی آمریکایی ها، اصل موجودیت ماست.حالا این وسط آیا عاقلانه است که به امید رفع یک اتهام، آن هم بدون تضمین جدی، خود را گرفتار یک تعهد بین المللی سازیم؟

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک