سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۲:۳۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۳:۴۷ - اذان مغرب:۱۷:۴۸:۲۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ساعت ۹:۱۸

حکم قانون برای نمایندگانی که ردصلاحیت شدند چیست؟/ مردم در «فارس من»: برای مجلس فعلی فکری کنید

مردم در «فارس من» از نگرانی خود برای رفتار نمایندگانی نوشتند که اکنون دیگر صلاحیت قانون‌گذاری ندارند. این کمپین در اولویت پیگیری خبرگزاری فارس قرار گرفت.
حکم قانون برای نمایندگانی که ردصلاحیت شدند چیست؟/ مردم در «فارس من»: برای مجلس فعلی فکری کنید,

به گزارش خبرگزاری فارس؛ در دو-سه هفته اخیر خبر بد و خوب کم نداشتیم. از اخبار شهادت سردار تا سیلی انتقام؛ خبر شهادت هم‌وطنانمان در هواپیمای نحس اوکراینی تا تجمعات مردم داغ‌دیده و شلوغ‌کاری عده‌ای به قصد سوء. در بین این‌همه اما خبری در چند روز گذشته با اعلام شورای نگهبان داغ شد. اعلام رد یا تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس. با این خبر کم‌کم بازار شب انتخابات داغ شد. 

 

اما نکته‌ای که برای مخاطبان ما مهمتر از فاز جدید پروسه انتخابات ۹۸ مجلس بود، رد صلاحیت برخی چهره‌های شاخص مجلس فعلی است. خبری که شاید خیلی‌ها را خوشحال یا ناراحت کند ولی همه را به یک سوال واداشت؛ آن هم اینکه سازوکار قانون برای نظارت بر رفتار و صلاحیت دائمی نمایندگان مجلس چیست؟

 

مخاطبان «فارس من» هم واکنش نشان دادند. از همان روز اول اعلام نتایج سوژه‌های مختلفی را برای ما ارسال می‌کنند. سردبیر یکی از کمپین‌های پرامضا نوشت: «نمایندگان فعلی که رد صلاحیت شدند در مجلس چه می‌کنند؟؛یک سری از نماینده‌ها بخاطر اتهاماتی مثل فساد اقتصادی و فرهنگی و ... رد صلاحیت شدند! بعد همان افراد تا 6ماه دیگر هنوز در مجلس هستند و قانون تصویب می‌کنند و بقیه دستگاه‌ها نظارت می‌کنند. چرا اینا باید هنوز نماینده باشند؟ آیا نباید به حال مجلس فعلی فکری کرد و یا نباید کلا برای نمایندگان مجلس ساز و کار نظارتی دائمی باشد؟»

 

مردم نگران رأی خود هستند. این خبر وقتی جدی‌تر می‌شود که دانستیم ۶ نفر از رؤسای کمیسیون‌های ۱۲گانه مجلس هم در میان ردصلاحیت‌شده‌ها هستند. به راستی چرا نماینده‌ای که با بررسی شورای محترم نگهبان صلاحیت نمایندگی مردم را ندارد، الآن در مجلس قانون‌گذاری می‌کند؟ کنارتان هستیم؛ این سوالی است که خبرنگاران گروه سیاسی خبرگزاری فارس در پی جواب آن از بالاترین مسئولان مربوطه هستند.

 

انتهای پیام/ع

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک