جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۳/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۰:۰۱ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۲۸ - اذان مغرب:۱۹:۵۵:۰۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ساعت ۱۷:۱۳
فرماندار شهرستان فاروج:

هیچ دانش آموزی به هر دلیل و مشکلی نباید از مسئله درس خواندن محروم شود

فرماندار شهرستان فاروج گفت: هیچ دانش آموزی به هر دلیل و مشکلی نباید از مسئله درس خواندن محروم شود.
هیچ دانش آموزی به هر دلیل و مشکلی نباید از مسئله درس خواندن محروم شود ,

به گزارش عصر اترک،  مسعود صادق، فرماندار فاروج در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهارکرد: همه متخصصان و پژوهشگران علم اقتصاد معتقد هستند که برای رسیدن به توسعه اقتصادی در یک کشور باید به آموزش و پرورش اهمیت زیادی داد چراکه این بخش نقش بسیار اساسی در تربیت نیروی انسانی شایسته و مسئولیت پذیر که عامل اساسی در توسعه است، دارد.

صادق افزود: آموش و پرورش نیز در این چند ساله به این مسئله ورود پیدا کرده و مهم ترین سندی که در این مقوله نیز هست سند تحول در آموزش و پرورش است که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و به همه سطح کشور نیز ابلاغ شده است.

وی افزود: در راستای این سند مباحث کارآفرینی، مهارت‌های اجتماعی و این قبیل موارد در اولویت قرارگرفته اند و کتب درسی ما نیز به همین سمت و سو بیشتر پرداخته اند.

صادق گفت: هیچ دانش آموزی به هر دلیل و مشکلی نباید از مسئله درس خواندن محروم شود و هیچ مانعی نباید در این مسئله وجود داشته باشد.

حجت الاسلام نوروزی امام جمعه فاروج  نیز در این جلسه ریشه اقتدار امروز کشور را علم و دانش برشمرد و گفت:  دانش آموزان آینده‌داران کشورمان هستند و هرچه بیشتر و بهتر درس بخوانند خیرات و برکات بیشتری نصیب خودشان، محله، منطقه و کشور می‌ شود.

وی  افزود: باور ما این است که معلم در یک روستا نقش یک رهبر و راهنمای عمومی را دارد، ضمن اینکه باید مسئولیت آموزش درسی و تربیتی خود را  انجام دهد، در عین حال باید در بین مردم تاثیر گذاری مثبت اجتماعی داشته باشد.

نوروزی گفت: عدالت در آموزش و پرورش از مبارک ترین، مقدس ترین و ضروری ترین انواع عدالت ها است. ما نیز در این جلسات باید به مصوباتی یرسیم تا دانش آموزان در مناطق روستایی و محروم هم زمینه رشدشان فراهم شود.

در این جلسه مصوب شود تا در بهمن ماه 120 نفر از دانش آموزان پسر متوسطه شهرستان به اردوی راهیان نور اعزام شوند همچنین هنرستان تلاش شهر فاروج نیز به نام سردار سرافراز سپهبد شهید قاسم سلیمانی مزین شد.

انتهای خبر/م.شادکام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک