دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۵:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۰۵ - اذان مغرب:۱۷:۴۶:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ساعت ۹:۱۳

کاهش کمبودهای دارویی کشور در شرایط تحریم

وزیر بهداشت، گفت: آمارها نشان می دهد کمبودهای دارویی کشور، یک سوم مدت زمان مشابه سال گذشته است.
کاهش کمبودهای دارویی کشور در شرایط تحریم,

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، بعد از ظهر دوشنبه در سومین یادواره ایثارگران و شهدای حوزه دارویی کشور، افزود: شهدای جامعه پزشکی و داروسازی کسانی بودند که روپوش سفید آنها جامه گلگون آخرت‌شان شد و دست و پای پدران و مادران شهدای عزیز را می‌بوسم. من همواره فکر می‌کردم که چه عامل و خصیصه‌ای را می‌توان برای شهدا ذکر کرد که در دیگران نیست. مدت‌هاست به این جمع‌بندی رسیدم که بزرگترین خصیصه ناب در شهدا عاشقی و عشق ورزیدن است. عشق به وطن، عشق به اصول انقلاب، عشق به شهادت برای پیوستن به ابدیت و حضرت حق و عشق به رسیدن به کربلا در شهدا وجود داشت. این افراد در راه عشق بود که جاودانه شدند. راز ماندگاری شهدا عاشقی است و راه این عشق دل بریدن از دنیاست.

وی در ادامه به ارزیابی بازار دارویی کشور پرداخت و گفت: به رغم اینکه آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند که ما برای دارو و تجهیزات پزشکی تحریم قائل نیستیم، اما بیشترین نیرنگ‌ها را در همین حوزه اعمال می‌کنند تا مردم ما را به زانو در آورند، اما مطمئن باشید که به حرمت خون شهدا و دعای شبانه روزی خانواده‌هایشان قطعا این آرزو را به گور خواهند برد.

نمکی افزود: طبق آمارها کمبودهای دارویی کشور نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک سوم است و این افتخار بزرگی برای جامعه داروسازی کشور است آن هم در شرایطی که شاید به جرأت بتوان گفت یکی از سخت‌ترین سال‌های جنگ اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم چه در حوزه واردات، چه در حوزه توزیع، چه در حوزه تولید و عرضه مردم ذره‌ای فکر کنند که جامعه داروسازی دامنش آلوده به فساد است. من تردید ندارم جامعه داروسازی این مملکت دزد نمی‌شود، به بیت المال خیانت نمی‌کند و برای مال بیشتر، مردم را فریب نمی‌دهد، ارز این مملکت را نمی‌برد و کالای بی‌هویت را به بیمار سرطانی نمی‌فروشد.

وزیر بهداشت افزود: شهدا انتظار دارند جامعه داروسازی کشور خودش بزرگترین سپر برای دفاع از پاکیزگی در درون این جامعه شود. تردید ندارم که آرزوی همه شهدا این است که این مملکت در عرصه بین‌المللی هر روز سرافرازتر شود. ما امروز در عرصه تولید شرکت‌های دانش بنیان و در عرصه‌های گوناگون حرفه داروسازی موفقیت‌های به شدت چشمگیری به دست آورده‌ایم، به طوری که در صنعت داروسازی و در تولید فرمول‌های جدید و های‌تکنولوژی یکی از کشورهای مطرح جهان محسوب می‌شویم.

نمکی گفت: درباره سه درصد داروی وارداتی که حدود ۲.۵ برابر نسبت به ۹۷ درصد داروی تولید داخل ارزبری دارد، مصمم هستیم که با همت جامعه داروسازی و متخصصین‌ دانشگاهی، کاری کنیم که در سال‌های آینده خودمان را از تمام واردات بی‌نیاز کرده و در عرصه داروسازی یکی از کشورهای مطرح در جهان باشیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک