دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۳/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۵:۰۲:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۱۸ - اذان مغرب:۱۹:۱۹:۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۲۵۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ساعت ۹:۵۶

معادلات پیچیده نمایندگان ایران با AFC/پنجشنبه تکلیف یکسره می‌شود؟

معادله حضور چهار تیم ایرانی حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا و تصمیم مغرضانه و غیرفوتبالی کنفدراسیون آسیا درحالی پیچیده شده که به نظر می‌رسد جلسه روز پنجشنبه تکلیف را مشخص خواهد کرد.
معادلات پیچیده نمایندگان ایران با AFC/پنجشنبه تکلیف یکسره می‌شود؟,

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده ۴ تیم ایرانی حاضر در آسیا هنوز به طور کامل و قطعی بسته نشده و تلاش‌ها برای بازگرداندن استقلال، شهر خودرو، پرسپولیس و سپاهان به این تورنمنت بزرگ ادامه دارد. 

روز سه شنبه هم تعدادی از مدیران و مسئولان این ۴ باشگاه و برخی از تصمیم سازان فوتبال در راستای بیانیه مشترک قبلی مصاحبه‌هایی انجام دادند که عدم حضور ایرانی‌ها در آسیا به دلیل سلب امتیاز میزبانی از این مسابقات را تایید می‌کرد.

در این بین کارشناسان داخلی هم اتفاق نظر ندارند، برخی از احتمال محرومیت دو ساله ایران در صورت انصراف از حضور در آسیا سخن می‌گویند و برخی دیگر معتقدند این انصراف به یک جریمه نقدی ختم می‌شود.

در حالی که سطح رایزنی‌ها و تصمیم گیری در ایران از سیستم ورزش عبور کرده، در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این خصوص اتفاق نظر وجود ندارد. از یک سو غیبت تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی شانس دیگر تیم‌ها را برای موفقیت افزایش می‌دهد و طبیعی است که این تیم‌ها و نماینده‌های آن کشورها در AFC از انصراف تیم‌های ایرانی استقبال کنند.

شیخ سلمان رئیس AFC شخصا بی‌میل به بازگشت تیم‌های ایرانی به این مسابقات نیست. حضور ایران در لیگ قهرمانان آسیا نه تنها سطح کیفی آن را بالا می برد، بلکه به دلیل پر هوادار بودن تیم‌های ایرانی گردش مالی فوتبال آسیا نیز بالا خواهد رفت که همه این ها به سود فوتبال آسیا و کنفدراسیون آن می باشد.

در کمیته های مختلف AFC که تصمیمات آنها تعیین کننده است، در این رابطه اتفاق نظر وجود ندارد و اعضای این کمیته ها نیز بعضا مخالف و بعضا موافق بازگشت تیم های ایرانی می باشند.

AFC در تازه ترین اقدامش، بازیهای استقلال و شهر خودرو با حریفان کویتی و بحرینی اش را بار دیگر در تقویم مسابقات قرار داد و این بار محل برگزاری این بازیها را تغییر داد و کشور امارات را برای میزبانی دو تیم ایرانی برگزید.

فردا (پنجشنبه) روز مهمی برای فوتبال ایران و آسیا می باشد. امروز نمایندگان چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات راهی کوالالامپور می شوند تا فردا نشستی حضوری و مستقیم با رئیس کنفدراسیون آسیا داشته باشند و تصمیم نهایی در این خصوص با حضور خود شیخ سلمان گرفته شود.

گفته می شود در وهله اول ۴ تیم ایرانی تصمیمی واحد در این راستا می گیرند و بر اساس سیاست های اعمال شده یا هر ۴ تیم با هم به مسابقات باز می گردند یا هر ۴ تیم با هم از حضور در این مسابقات انصراف خواهند داد. در وهله بعدی نیز تنها راه بازگشت ایرانی ها به این مسابقات ضمانت رسمی کنفدراسیون و شخص شیخ سلمان برای بازگرداندن حق میزبانی در مرحله گروهی مسابقات است.

در این صورت این امکان وجود دارد که استقلال و شهر خودرو از حق میزبانی خود در مرحله پلی آف مسابقات گذشته و اولین دیدارهای خود را در کشوری ثالث (امارات) انجام دهند تا در صورت صعود به مرحله گروهی، همراه با سپاهان و پرسپولیس بازیهای خانگی را در ایران برگزار نمایند. 

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار استقلال مقابل الکویت و شهر خودرو مقابل الرفاع روز شنبه ۵ بهمن در کشور امارات برگزار می شود. هنوز نماینده‌های فوتبال ایران در خصوص آخرین تصمیم گیری AFC  موضع رسمی خود را اعلام نکرده‌اند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک