چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ساعت ۱۴:۲۵

درخشش کودکان خراسان شمالی در جشنواره جهانی ریاضی ۲۰۲۰

کودکان استان خراسان شمالی رتبه های برتر جشنواره جهانی آی مت 2020 که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد را به خود اختصاص دادند.
درخشش کودکان خراسان شمالی در جشنواره جهانی ریاضی 2020,

علی روشن ، مدیر موسسه عطرک (آی مت) استان خراسان شمالی، در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار داشت : در این جشنواره سلاله درستکار رتبه قهرمان قهرمانان و یزدان حبیبی رتبه قهرمان  ، ایلیا راه چمنی رتبه دوم و مهسا کریم زاده رنجبر رتبه سوم در رده سنی C و پرهام صادقیان و آیدا سجادیانفر رتبه اول ، آتریسا قادری رتبه دوم ، کوروش کاظمی فر ، آرمان فلاح عزیزی ، محیا زارع مقدم ، مهدیا جعفری و ستیا دستان رتبه سوم در رده سنی B ، اردلان دلیر و جانیار جهانیان رتبه دوم ، مرتضی یزدانی ، سید مهرسام عظیم زاده ، مائده تیمورزاده، رونیکا رمضانی ، پارمین علی نیا و سوگند غلامی رتبه سوم در رده سنی A کسب کردند.

وی در ادامه افزود : رتبه قهرمان قهرمانان و رتبه قهرمان برای اولین بار توسط نوآموزان ایرانی در رده سنی C کسب شده است که پیش از این در اختیار کشور روسیه بوده است.

علی روشن گفت : جشنواره جهانی 2020 مفاهیم پایه ریاضی به شیوه آی مت برای کودکان سه تا هشت سال در کشور ایران با حضور بیش از هزار نفر شرکت کننده از 17 کشور از جمله روسیه ، عراق ، هند ، مالزی ، سنگاپور و... برگزار شد.

وی جشنواره جهانی آی مت را دومین تجربه برای شرکت کنندگان استان خراسان شمالی عنوان کرد.

مدیر موسسه آی مت استان خراسان شمالی در ادامه اظهار داشت : این جشنواره در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 ژون مصادف با 25 و 26  دی ماه به میزبانی جمهری اسلامی ایران در کیش برگزار شد که نتایج در روز جمعه 4 بهمن ماه اعلام شد و تیم کشورمان با درخشش نوآموزان استان خراسان شمالی رتبه اول و کشور عراق و روسیه به ترتیب رتبه دوم و سوم کسب نمودند.

علی روشن با اشاره به اینکه آموزش جهانی مفاهیم پایه ریاضی به شیوه آی مت (من ریاضی را دوست دارم) روشی نوین در دهه های اخیر  است گفت : این شیوه آموزشی به شکل کاملا کاربردی و جذاب از طریق قصه ، بازی ، و سرگرمی به کودکان آموزش داده می شود.

آی مت علمی بسیار نوپا در ایران است و در پنج سال اخیر با تائید دفتر تکنولوژی آموزش و پرورش در مهدها و پیش دبستانی ها و دفاتر مرکزی آی مت سراسر کشور آموزش داده می شود که در استان خراسان شمالی نیز در شهرستان های بجنورد ، شیروان ، اسفراین و راز و جرگلان اجرا می شود.

انتهای پیام/

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک