چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۲۵۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ساعت ۱۰:۲۱
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تشریح کرد:

بهره برداری از ۴۳ پروژه کشاورزی در استان طی دهه فجر امسال

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: همزمان با گرامی داشت دهه فجر امسال 43 پروژه کشاورزی در استان با صرف 203 میلیارد و 948 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری می رسند.
بهره برداری از 43 پروژه کشاورزی در استان طی دهه فجر امسال,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، عبدالله یوسفی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع پروژه های کشاورزی که در دهه فجر امسال در سطح استان به بهره برداری می رسند، منابع اعتباری و سرمایه گذاری 16 پروژه مبلغ 98 میلیارد و 834 میلیون ریال است که از محل اعطای تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی تامین شده است.

یوسفی افزود: 27 پروژه دیگر نیز با سرمایه گذاری 105 میلیارد و 114 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی های سرمایه ای بخش عمومی آماده بهره برداری شده است.

وی در ادامه گفت: بهره برداری از این پروژه ها به اشتغال 152 نفر و بهره مندی تعداد 11 هزار و 273 خانوار خواهند شد.

وی درباره پروژه های آب و خاک حوزه کشاورزی عنوان کرد: در این بخش 27 پروژه به بهره برداری خواهند رسید که شامل 17 پروژه آبیاری نوین در سطح 705 هکتار، شش پروژه کانال انتقال آب به طول 5.5 کیلومتر و چهار پروژه تامین آب هستند.

یوسفی افزود: اجرای این طرح ها موجب صرفه جویی آب به حجم دو میلیون و 565 هزار متر مکعب در سال همچنین موجب اشتغال 52 نفر به صورت غیر مستقیم و 71 نفر مستقیم می شوند که در همین راستا، یک هزار و 166 خانوار بهره مند خواهند شد.

وی درباره بخش تولیدات دامی نیز گفت: در این بخش 14 پروژه به بهره برداری می رسند که نتایج آن افزایش تولید سالانه 328 تن گوشت قرمز، افزایش تولیدسالانه 350 تن شیر خواهد بود.

وی افزود: با بهره برداری از این 14 پروژه برای120 نفر به صورت غیر مستقیم و برای 71 نفر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می شود و تعداد 106 خانوار نیز از این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در خاتمه اظهار کرد: در بخش تولیدات گیاهی استان نیز دو پروژه شامل کمک به تولیدات گیاهان دارویی و افزایش تولید حبوبات در واحد سطح به بهره برداری می رسند که برای 22 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می شود و تعداد یک هزار خانوار نیز بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک